Facts schreef op vrijdag 10 februari 2006, 23:30:
> Voor mij blijft de vraag , hoe kan een paard dat van normaal
> bekappen over gaat naar natuurlijk bekappen zijn pezen die
> achter en rondom de kogel lopen deze in een keer zoveel laten
> rekken???
Die hoeft niet te rekken, en zal ook niet rekken. Net zo min als dat jouw eigen pezen moeten rekken als je andere schoenen aandoet. Of wanneer je je arm anders houdt. Aan de pezen zitten namelijk... spieren. Het zijn de spieren die afstandsverschillen overbruggen, de pezen zijn alleen maar de verbindingstouwtjes.
> Zouden hierdoor niet haarscheurtjes kunnen ontstaan
> in de pezen en dit niet het begin kunnen worden van
> blessures/ontstekingen in de pees zelf?
Is voor zover wij weten nog nooit voorgekomen bij een paard dat natuurlijk bekapt wordt. Wel tijdelijke gevoeligheid aan de hoeven, maar peesproblemen niet.
> Dit paard die deze verandering ondergaat zal dan
> toch stokkreupel lopen??? Een paard is naar mijn mening niet in
> staat deze verabndering met succes te doorstaan.
De praktijk wijst toch anders uit.
> En is het niet zo dat bij een behoorlijke verandering er
> gebreken oplopen?? zoals
hoefkatrol etc??
Bedenk ook dat we er naar streven de verandering geleidelijk te laten plaatsvinden. Tussen twee traditionele bekappingen kan er ook al een behoorlijk verschil optreden (de hoeven groeien tussentijds nou eenmaal) en dat geeft ook niet direct problemen.
Verder is het ook niet zo dat natuurlijk bekappen automatisch een verandering van stand inhoudt.
Groeten,
Frans