InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2749 berichten
Pagina 89 van 184
Je leest nu alle berichten van "Ilona Kooistra"
Volg datum > Datum: maandag 20 maart 2006, 14:2920-3-06 14:29 Nr:46051
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:45786
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nog maar eens een knuppel Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Huertecilla schreef op vrijdag 17 maart 2006, 14:29:

> Feit blijft dat bijvoorbeeld een NewForest, Pottok, Shet,
> IJslander of vul in, meer in het element zal zijn, minder
> conditie zal verliezen, in een winters polderlandschap dan een
> even robuust gehouden Arabier, Akhal Te, Sorraia of vul maar in.

Je schrijft ergens ook nog dat ze maar aan ons moeten vragen hoeveel conditieverlies een Arabier heeft tijdens de winter. Ik kan de vraag alleen niet meer vinden, dus even zo.

Baladeika is een geval apart, die is vreselijk moeilijk om op gewicht te houden. Maar ik heb nog een volbloed: Khani. Hij was vorige winter mager (was hij al aan het einde van de zomer geworden), en aan het einde van afgelopen zomer was hij nog steeds dun. Hij is in deze winter dikker geworden (nu ziet ie er echt goed uit), raar he? Maar echt waar.

Geen schuilstal, geen bomen ter beschutting, geen gram krachtvoer, enkel en alleen maar hooi en leven in een kudde, drie-jarig. Én dus dikker geworden ipv afgevallen.

Jack en Harisha waren allebei te dik na de zomer, de ribben kon je nauwelijks nog voelen. Die twee hebben precies dezelfde leefomstandigheden, evenveel en hetzelfde hooi, en die zijn afgevallen. Niet te mager geworden maar ze zijn nu precies goed. Ik vind het bijzonder dat de te dikke paarden af zijn gevallen en de te magere niet..

Dus: die winter hier kunnen ze gemákkelijk aan, zelfs zonder bijvoer en zonder schuilstal. (dit jaar hebben ze voor het eerst geen schuilstal omdat we gewoon teveel paarden hebben voor die stal). (NB: We zorgen er wél voor dat ze het zo leuk mogelijk hebben hoor! (niet opsluiten in een klein modderig stukje zonder uitdagingen, onder het mom van "natuurlijk" oid)

Jij zegt volgens mij steeds dat een haflinger oid ideaal is in NL, maar hoe zit het in de zomer? Onze paarden zijn winter/zomer, altijd happy, hebben geen last van de kou en geen last van de hitte, óók niet als we gaan rijden. Ik geloof dat Pien zegt dat haar haflingers en fjorden dus wél last van de hitte hebben. (oplossing is dan dus om niet te gaan rijden)

Dus is de arabier imo perfect op zn plaats hier in NL. Behálve... als je niet met het type paard overweg kunt. Want dan kan het paard het hier in NL nog wel zo goed doen, als jij niet met het paard overweg kunt, zal het jezelf en hem ook niet ten goede komen. En kun je dus toch beter een ander paard kopen. Ook al..

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: dinsdag 21 maart 2006, 14:5121-3-06 14:51 Nr:46161
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46160
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbeenfractuur Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
marjolijn schreef op dinsdag 21 maart 2006, 14:33:

> o.a. Muguet Theelen schreef op o.a.:
>> ..... IS DUS EEN HOEFIJZER NOOIT NODIG, ook niet bij een
>> hoefbeenbreuk !!!!!!!!!!!!!!

> lijkt me toch echt beter om het hier bij de core business,
> natuurlijk bekappen te houden. Of ligt dat aan mij? Vallen
> botbreuken daar ook gewoon onder? In dat geval heb ik niks
> gezegd... ;-)

Nuttig is het dat er wordt gekeken welke stroming het op welke manier oplost, en wat dan de voor- en nadelen zijn. Van mij mag het daar ook blij blijven. Je kunt helemaal niet zeggen zonder dat je je er in hebt verdiept dat een ijzer of iets anders nooit nodig kan zijn. Als je alles tegen elkaar af gaat zetten, kan best blijken dat het natuurlijk kan genezen maar dat het dan niet vaak daadwerkelijk geneest zonder vervelende neveneffecten. Terwijl het bijvoorbeeld op een andere manier wél goed geneest. Misschien (waarschijnlijk?) is het ook wel andersom, wie zal het zeggen? Op dit moment volgens mij nog niemand met een zekerheid die gegrond is.

(ik heb verder geen tijd, dit was even een vluchtig mailtje tussendoor)

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: zaterdag 25 maart 2006, 9:1625-3-06 09:16 Nr:46350
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46349
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: fotoserie. Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Piet schreef op zaterdag 25 maart 2006, 9:12:

> Zoow!, ik heb er geloof ik drie dagen overgedaan om nog
> wat foto's te plaatsen. Plus al die tijd gedacht dat de
> boel stuk was.
> Ik weet wel, mijn eigen stommigheid, moet je er maar
> opletten dat er .jpeg bij staat ipv iets anders achter de
> punt.
> Maar het zou een stuk mensvriendelijker zijn als het
> programma iets aangaf. Al was het maar van : Heee
> sukkelaar, die doet 't zo niet! Wordt es wakker!!

OK :) Goed dat je het zegt, we wisten niet eens dat het zo ging (wie maakt er nou ook zo'n stomme fout ;-))

Wordt aan gewerkt. Maar duurt nog even: Frans is ziek (bijna 40 graden koorts, al de halve week).

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: zaterdag 25 maart 2006, 12:4225-3-06 12:42 Nr:46363
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46360
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: fotoserie. Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Fred schreef op zaterdag 25 maart 2006, 12:16:

> Michiel schreef op zaterdag 25 maart 2006, 11:43:
>> Overigens komt het wel raar over om gelijk te gaan roepen dat
>> er hulp bij moet komen. Ik denk het met evt. foto's en feedback
>> prima zelf te kunnen hoor. Als jullie het blijven roepen dan
>> wordt het anders ;-)

Michiel: de tweede foto lijkt scheef, een wokkel. Leg je rasp er eens op en kijk dan vanaf de achterkant misschien zie je het dan zelf ook. Als je het niet ziet kun je ook je hand op de rechterkant ter hoogte van de kwartieren leggen en kijken of je dan ziet of het rechter lijkt. Probeer dat op diverse plekken op de hoef.

Het is nu vrij lastig omdat die steunsels in de weg zitten om het goed te kunnen beoordelen. je ziet niet eens waar de zool is.

Maak dan foto's als je denkt dat het recht is en de steunsels ok zijn. Dan kunnen we zien hoe het verbetert.

Het is toch niet erg om er iemand bij te halen als het je zelf eerst niet lukt? De hoeven zijn belangrijk genoeg, en na één perfecte bekapping is het véél gemakkelijker om het zelf bij te houden.


> Ik was absoluut niet van plan 'commentaar' te spuien - maar 'k
> vond de foto's van Jur's hoeven er eigenlijk echt niet uitzien.
> Als net jij dan spreekt van "geen vervolgcursus nodig" en

> het kwam spontaan in me op : ik denk dat Jur's hoeven gezonder
> af waren op ijzers door een goeie smid, dan door een
> "hobby-ist" (ik denk wel dat ik dit woord mag gebruiken in dit
> geval!) die bekapt.

Ik dénk dat de hoeven er al zo uitzagen toen ze nog op ijzers stonden, behalve dan dat de hoefwand toen langer zal zijn geweest. Dat zie ik echt heel veel, steunsels blijven zitten waar ze zitten en ijzers worden er overheen gemept.

Michiel: heb je foto's van de hoeven met ijzers?

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: zaterdag 25 maart 2006, 13:1925-3-06 13:19 Nr:46368
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46366
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: foto's Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Isabel van der Made schreef op zaterdag 25 maart 2006, 13:06:

> Het valt me zo vaak op, dat foto's van hoeven die hier
> geplaatst worden, zo vreselijk onduidelijk zijn, en het is al
> moeilijk genoeg iets te kunnen zeggen van alleen een foto.

> vanuit verschillende hoeken.
>
> En maak veel foto's, als je ze thuis op je computer geupload
> hebt, kan je dan de beste uitzoeken.

Goede tips. Aanvulling:

-Maak de hoeven na het schoonmaken met water ook weer droog.

-als je het helemaal perfect wilt doen laat je het paard eerst een stuk over de verharde (schone, droge) weg lopen zodat er te zien is welke delen grondcontact maken (door lichte slijtage sporen).

-Foto's van de achterzijde van de hoef: zet de hoefballen/kootholte er ook op, en maak de foto zo recht mogelijk.

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: zaterdag 25 maart 2006, 13:4025-3-06 13:40 Nr:46369
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46198
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Folders uitdelen aan voorbijgangers met rondom ijzerpaard Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
CooLLady schreef op woensdag 22 maart 2006, 1:20:

> Lieve Frans&Ilona,
> Zou het een idee kunnen zijn om folders van het NB te laten
> maken;dat die op maneges of paardenclubjes en aan buitenrijders
> van paarden die nog op ijzers lopen te kunnen geven en aan te
> bevelen.BIJ ons op stal hangt dan al wel het affiche van het NB
> en de site adressen,maar misschien dat er nog plek was voor een
> brochure met daarin de dingen die ook op de site staan dat ik
> die dan kan uitdelen..want je kan je ergeren aan de mensen die
> het dus niet PN doen,maar als die mensen nooit op internet
> komen en/of blijven denken dat ze het wel goed doen dan gebeurd
> er denk ik niets:dus ik bied me zeker aan misschien iets om
> over na te denken tog??

Goed idee. Ik ben al bezig met een ontwerp. We kunnen het laten drukken en dan als product in de webshop zetten, dan kunnen jullie het gratis bestellen bij ons zodat jullie het kunnen uitdelen aan mensen.

Ik zal eens informeren wat het kost om een folder te laten maken, ik denk dat het niet al te uitgebreid kan want anders wordt het erg duur. Maar als de interesse er eenmaal is zullen ze toch wel meer willen weten...?

Ben al bezig hoor :-)

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: zaterdag 25 maart 2006, 19:5925-3-06 19:59 Nr:46395
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46394
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Folders uitdelen aan voorbijgangers met rondom ijzerpaard Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Sky schreef op zaterdag 25 maart 2006, 19:50:

> Kun je die dan in pakketjes bestellen, of moet je het aantal
> folders aangeven?

Het lijkt me handig dat ik dan even ga wegen hoeveel er in bv 50, 100 of 250 gram gaat, dat wordt dan een pakketje en dan kan het zo voordelig mogelijk worden verzonden. Natuurlijk kun je meer doen als je bijvoorbeeld naar een evenement gaat ofzo.

Het wordt trouwens wel leuk, ben er tussen de bedrijven door mee bezig. Zal het wel even als jpg hier neerzetten als ik ermee klaar ben (maar heb helaas ook nog veel andere dingen te doen)

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: dinsdag 28 maart 2006, 19:4428-3-06 19:44 Nr:46551
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46543
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: zéér, zéér tevreden Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
yes!

Hartstikke goed Karin! Gefeliciteerd.

Ik zou het hartstikke leuk vinden om een heel stuk over jou en je paarden op de site te zetten, verhalen zoals je hier ook schrijft. Het kan nog wel even wachten want je wordt waarschijnlijk steeds enthousiaster, maar als je een keer een verhaal in wilt leveren met wat leuke foto's (bv ook close-ups van de hoeven voor-na en van de ruige stukken tijdens de wedstrijd)... Gráág! Ik maak er dan een mooi stukje van op de website :-)

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: dinsdag 28 maart 2006, 19:4928-3-06 19:49 Nr:46552
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: natuurlijk bekapt dressuur rijden Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
(josé, wellicht kun jij hier iets over zeggen?)

Onderstaande heb ik gevonden op een website. Maar ik heb geen enkel verstand van dressuur, dus ik weet niet of dat wat zij doet als "hoog" wordt beschouwd. Ze schrijft dat ze ook op natte ondergrond goed kan rijden met haar grote paard (hoe groot is 17.1 hh?).

****

Impulsion Covergirl
"When I first began to learn about barefoot I was very interested, seeing the obvious benefits to the horse's health and overall well being, however I was unsure that it was appropriate for a performance horse who has to compete on grass and needs a secure footing.

"In October 2002 I competed at the Northland Dressage Champs with my big, 17.1hh mare (she won Novice champion) shod and with studs in her back feet. She went well but slipped a little with her front feet, leading me to think that to be totally secure I would need studs both front and back. As I find studs a real nuisance to put in and out I thought "Well, I might just take her shoes right off and see what happens.

"Since then we have not looked back. In most conditions, wet and dry I have found her to be more secure with no shoes on grass than she was with them. We competed barefoot for the rest of the season and she finished 6th nationally in the Matthews Hanoverians Novice Accumulator. I recommend to all my friends to 'lose the shoes'."

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: woensdag 29 maart 2006, 7:5629-3-06 07:56 Nr:46575
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46574
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt dressuur rijden Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Isabel van der Made schreef op woensdag 29 maart 2006, 0:11:

> jose schreef op dinsdag 28 maart 2006, 23:39:
>
>>> Maar als ze op nationaal niveau rijdt, is ze wel door alle

> hechten heel veel waarde aan het uitkomen op 'county' niveau,
> en dus nog veel meer aan nationaal.
> Is zaligmakend, en ontgaat me, maar ik ben niet zo van
> wedstrijden.

http://www.naturalhoof.co.nz/brag.html

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: donderdag 30 maart 2006, 13:5930-3-06 13:59 Nr:46634
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46630
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Overgaan op NB?Zoja bij wie? Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Spirit schreef op donderdag 30 maart 2006, 13:23:

> Fred schreef op donderdag 30 maart 2006, 13:19:
>
>> Hoi,

> Over Raf niets dan goeds ! Ook van mij uit !
>
> Groet, Pien
> (Had je lekker niet gedacht he.... :-D

Blijvende gevoeligheid lijkt me anders wel een nadeel. Er zijn paarden die al tijden zonder enig probleem blootsvoets liepen en na het strasseren door raf ineens de ene naar de andere hoefzweer kregen en niet meer konden lopen totdat de eigenaar ten einde raad maar zelf leerde bekappen bij ons (nu gaat alles voor zover ik weet wél weer goed).

Staat tegenover dat er ook mensen zijn met paarden bij wie Raf het wél naar tevredenheid doet, uiteraard. Maar ik vind het frappant dat ik over de meeste strasseraars voor het grootste deel positieve dingen hoor, en bij hem wordt in verhouding veel vaker overgevoeligheid gemeld.

Dit is niet bedoeld om Raf af te zeiken (ook al weet ik dat ie ons afzeikt), maar is wel bedoeld om aan te geven dat als je een zo pijnloos mogelijk lopend paard wilt hebben, dat je dan wellicht beter iets anders kunt doen in bepaalde situaties. Maar: je kunt hem sowieso eens laten kijken toch? Overleg met hem, vertel hem waar je bang voor bent en laat hem je uitleggen waarom je niet bang hoeft te zijn, en laat hem zeggen waar je op moet rekenen bij die hoeven. Hij is denk ik wel iemand met verstand van zaken en ik zou hem prefereren boven vele anderen. Als je hem laat komen hoef je de hoeven nog direct te laten bekappen, hij kan ook eerst vertellen wat hij zou doen aan die hoeven, en dan kun je bepalen of je dat wilt. Lees je dus vooraf goed in zodat je snapt hoe de hoef in elkaar zit, en zijn uitleg ook kunt begrijpen.

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: vrijdag 31 maart 2006, 21:5931-3-06 21:59 Nr:46759
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46734
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verband tussen hoefijzers en artrose Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Fred schreef op vrijdag 31 maart 2006, 18:29:

> Hoi,
> perdida schreef op vrijdag 31 maart 2006, 18:12:
>>Wie kan en wil me helpen?

>
> en wat je wil weten:
> http://www.mascalcia.net/articoli/a2000_27.htm (let op de
> tabel, die blijkbaar uit bovenstaand onderzoek kwam)

Probleem is uiteraard dat er "unshod"-hoof staat, waarschijnlijk dus: een hoef die op de toon landt (of vlak, maar waarschijnlijk niet heelfirst), een uitstekende 'draag'rand heeft, en een 'netjes' bijgesneden straal.. Daardoor krijg je uiteraard compleet scheve beelden, want zo'n normale onbeslagen hoef mist alle mooie schokdempende functies van de hoef. Het wordt echt tijd dat een gezonde natuurlijke hoef wordt gemeten.

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: vrijdag 31 maart 2006, 22:0931-3-06 22:09 Nr:46760
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46744
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Straks weer het gras op Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
CooLLady schreef op vrijdag 31 maart 2006, 20:10:

> CooLLady schreef op vrijdag 31 maart 2006, 0:08:
>
>> Mijn oudere merrie heeft dus hoefbevangenheid mijn vraag is dan

>>
>> p.s er ging iets fout bij het andere berichtje
>
> Niemand????:-(

Zit er in slobber zoveel calorieën? Ik dacht het niet, weet het niet zeker. Volgens mij is een haver/lucerne combinatie beter voor haar (zonder melasse dan). En maak je nu niet al te druk om iets dunner worden, dat is in het begin van het voorjaar normaal, ze hebben de lente, zomer en najaar nog om weer op gewicht te komen voor de winter. Daarbij is te dik erg slecht voor hoefbevangen paarden en te dun is dat helemaal niet.

Wat kun je verder doen? Niet veel. Kijk niet alleen naar de fructaanINDEX maar lees ook goed het verhaal: heel kort gras bevat meer fructaan, gras zonder meststof, gras zonder water enzovoorts.. Gras is vrij gevaarlijk voor paarden met hoefbevangenheid-verleden (vooral als dat kwam door gras uiteraard). Houd het goed in de gaten, als je een beetje verstijving ziet: van het land halen en op hooi zetten in een paddock.

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: vrijdag 31 maart 2006, 22:1331-3-06 22:13 Nr:46761
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46749
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: strijken Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Marianne Sychold schreef op vrijdag 31 maart 2006, 20:24:

> Vandaag hebben we een supermooi 3-jarig paardje gezien dat ons
> zeer bevalt: een apalloosa quarter ruin. Nog niet zadelmak maar
> volgens natural horsemanship opgevoed: perfekte join up, buigt

>
> Wij hebben zelf al twee pinto's die we natuurlijk bekappen.
>
> Is dit probleem te verhelpen of moeten we het gewoon vergeten?

Als je het paard koopt zou ik die ijzers er direct afhelen, en het corrigeren kun je maar beter uit je hoofd zetten. Strijken hoort vaak gewoon bij de beenstand. Corrigeren op die leeftijd heeft vaak tot gevolg dat een gewricht wordt overbelast (teveel slijtage door verkeerde belasting), en dat merk je weer op latere leeftijd..

Wil je geen paard wat strijkt, koop dit paard dan niet. Tenzij het nu door een vreselijk slechte smid is bekapt, dan kan het door goed bekappen nog wel verminderen/overgaan, maar de kans lijkt me klein.

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: zaterdag 1 april 2006, 10:241-4-06 10:24 Nr:46794
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:46771
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Straks weer het gras op Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
CooLLady schreef op vrijdag 31 maart 2006, 23:48:

>> niet zeker. Volgens mij is een haver/lucerne combinatie beter
>> voor haar (zonder melasse dan). En maak je nu niet al te druk
>> om iets dunner worden, dat is in het begin van het voorjaar
>> normaal, ze hebben de lente, zomer en najaar nog om weer op
>> gewicht te komen voor de winter. Daarbij is te dik erg slecht
>> voor hoefbevangen paarden en te dun is dat helemaal niet.

> Hai Ilona,
> Ze krijgt slobber om de dag om de 2dagen..haver met
> lucernebrokjes(agrifirm ook zonder melasse) krijgt ze ook wel s
> maar ze kauwt nogal moeilijk dus de helft verliest ze vandaar
> de slobber:Subli slobber zit geen suiker in (bleh heb geproefd)
> in en ook combi met lucerne pulp en haver en wat gerst en
> lijnzaadjes. Mja om haar dunner worden maakte ik me dan ook
> niet echt zorgen want idd ze kan met de hoefziekte beter te
> licht dan te zwaar zijn.Het probleem bij haar is dat ik niet
> weet of het door het gras gekomen is:-(
> In ieder geval bedankt voor je reaktie:)

Ik heb je eigenlijk een dom advies gegeven. Haver is voor veel dingen goed, en minder schadelijk dan andere granen maar ik vergat even dat haver wél een hoge waarde heeft in de glycemic-index. Betekent dus dat het zorgt voor snelle schommelingen in het suikergehalte in het bloed, en dus te maken heeft met insuline. Er wordt nu gedacht dat paarden die hoefbevangen raken (allemaal) een mate van insulineresistentie hebben, en dan moet je dus géén voeding geven die hoog staan in die index.

Een vrouw met wie wij emailcontact hebben, heeft haar pony die steeds weer bevangen raakte gemeten met een suikermeter en kwam erachter dat het bij haar pony inderdaad ook zo was dat die haver voor een snelle suikerstijging zorgde. Zij geeft dus nooit weer haver, en heeft haar pony nu al heel lang hoefbevangen-vrij simpelweg doordat ze steeds een suikermeting deed bij de pony en daardoor wist op welke voeding ze wel goed reageert en op welke niet.

Maar dan gaat het over een pony die steeds weer en weer bevangen raakte, en wellicht is Curl alleen maar één keer bevangen geraakt doordat ze bijvoorbeeld een hele zak biks op heeft gegeten, en dan komt het toch minder precies.

Als het even kan, kun je toch het beste voor hooi zorgen, en verder niet teveel andere dingen toevoegen. Bietenpulp zonder molasse, lucernebrok of hooi zonder melasse (de brok kan worden geweekt, wordt het een soort spinazie, is nog lekker ook ;-)) Maar dan heb je wel scheve verhoudingen, veel teveel calcium in verhouding tot magnesium onder andere... Dan zou je dat eigenlijk gericht recht moeten trekken door een specifiek supplement te geven. Met andere woorden: als het lukt op hooi en fructaan-arm gras, is dat eigenlijk wel het gemakkelijkste en zolang het lukt ook het beste.

(ben nu het hele weekend niet meer online, heb nu ook heel erg haast, succes)

Ilona
--
let's keep on moving naturally!
Je leest nu alle berichten van "Ilona Kooistra"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2749 berichten
Pagina 89 van 184
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact