marjolijn libertad schreef op dinsdag 4 juli 2006, 19:27:
> Peet schreef op zondag 25 juni 2006, 22:37:
>
>>
Bitloos rijden is de laatste tijd in populariteit aan het

> aanleuning moeten, die ze misschien niet willen. Ik vind dit
> wel een goede zaak om mee verder te gaan, al is het maar om het
> vooroordeel van het
bitloos rijden onder de mensen te brengen.
> Vaak wordt
bitloos minachtend bekeken. Groeten Marjolijn
Hallo allemaal,
Ik citeer hier een stukje uit het paardenblad Amazone juni/juli 2005:
Aanleuning zou uit moeten gaan van het paard. Helaas zien we te veel mensen hun handen gebruiken om de aanleuning naar zich toe te trekken als het niet snel genoeg komt. Dit handwerk heeft een veel grotere kracht en invloed op het lopen van het paard dan je denkt. Krachtiger dan de beenhulp. Logisch als je er aan denkt dat je door trekken hals en hoofd van richting laat veranderen. Je verstoort daarmee de bewegingsafloop, maar ook de richting en balans. Dit creëert onbegrip of verzet bij het paard. Bijna elk paard reageert op trekken, zagen, ongenuanceerd inbuigen of hoe je het maar wilt noemen. Terwijl de beenhulp het belangrijkste van het rijden moet bewerkstelligen, namelijk het aan de gang brengen en houden van de motor, de looplust. De reactie op het been is een aangeleerde reactie, een conditionering waar we dus heel zuinig mee om moeten gaan om niet kwijt te raken door het teveel of te krachtig gebruiken van de tegenovergestelde machtiger handhulp. Het gedreven voorwaarts moet naar de opvangende afwachtende hand toe gebracht worden en vervolgens in de bewegingsrichting mee naar voren weer vrij gelaten worden.
Misschien is het een idee om dit stukje mee te nemen in de strijd voor het
bitloos rijden van wedstrijden. Ik heb dit artikel gekopieërd en altijd in mijn zak of tas. Als iemand een opmerking maakt over mijn
bitloos rijden dan laat ik het lezen en er is nog niemand geweest die er een weerwoord op had. Dat je met een bit moet rijden voor "zogenaamde"aanleuning is dus klinklare onzin!!! De jury moet dus ook goed geïnformeerd worden want die zijn mogelijk nog halsstarigger dan het KNHS is mijn ervaring.
Monique