InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
9439 berichten
Pagina 40½ van 630
Je leest nu alle berichten van "Wil"
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 10:1313-5-06 10:13 Nr:49335
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49328
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Spirithorses schreef op zaterdag 13 mei 2006, 1:10:

>
>> Spirithorses schreef :
>>>Geen granen en al

> (glucosepiek-je-) en die handvol lucerne (eiwit) per dag
> toevoegen aan de voedingstoestand van een paard van pakweg 450
> kilo met een op dat moment toch al vervuild cq overbelast
> systeem?
Als het goed is had ie op dat moment geen vervuild systeem, hij had toen al JMT-behandelingen gehad.
> Of deed je het voor je eigen idee omdat je er toch al niet van
> overtuigd was dat alleen hooi + mineralen voldoende zijn voor
> een paard als dit ?
>
Ik ben er wel van overtuigd dat paarden het op uitsluitend hooi goed kunnen doen.
Het is je eigen gevoel van 'extra' geven. Zo'n glucosepiekje heeft geen enkele zin, in zijn geval zal het inderdaad schaden.


> hadden en zij blijkbaar niet. Daarmee gestopt en het was binnen
> een paar dagen weer rustiger. Ook is Izzy een enorme vreetbak
> (Fjord). Die laait in de zelfde tijd een dubbele hoeveelheid
> hooi als een grote Quarter. Soort van pacman.
Creatieve omschrijving ;-)))
>
> Dus ben ik gemeen en heb ik haar op een dieet gezet en meer
> laten werken. Het is echt voor haar eigen bestwil.
> Het is nou eenmaal een sober paardje.
>
> Wil, denk ook eens aan een insulineresistentie.
Ja, daarom ben ik het ook eens met het 'glucosepiekje'.... Dit zit al veel langer in m'n hoofd en ik wil inderdaad ook het magnesium uitproberen/

> Fanny en Bombita krijgen nu beiden sinds een paar weken
> magnesium.

En merk jij nu al wat?? Met een paar weken moet je toch al iets merken?

> ze hoog is.
>
> Groet, Pien, die net terug is van een bruiloft en nu maar gauw
> gaat slapen, morgen drukke dag.

Ja, druk, druk, druk.... Ik hoop dat je lekker geslapen hebt!

Groetjes en bedankt voor de support.

Wil.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 10:1413-5-06 10:14 Nr:49336
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49331
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Piet schreef op zaterdag 13 mei 2006, 8:46:

> Nils Vellinga schreef op zaterdag 13 mei 2006, 0:11:
>
>> Piet schreef op vrijdag 12 mei 2006, 20:23:

> voor de planten beschikbaar komen.
>
> piet
> nah' tuurlijk Natuurlijk

He Piet, stuur je ook een keertje wormen naar Portugal als we daar zitten?

;-)))

Groetjes,

Wil.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 10:2513-5-06 10:25 Nr:49339
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49334
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Tineke Nolet-Verdel schreef op zaterdag 13 mei 2006, 10:13:

> Spirithorses schreef op zaterdag 13 mei 2006, 1:10:
>
>> Hoi Pien,

> Geef je dat nu nog? Weet je toevallig ook of het kwaad kan?
>
> Groet,
> Tineke

Tineke, ik antwoord even voor Esther, want ik denk dat zij aan het werk is.
Ik kan je wel vertellen dat Moira ook voor Maike heeft gezegd dat ie probiotica nodig heeft. Misschien dat Moira dit ook leest en daar beter antwoord op kan geven.
Maike's darmflora was zeker ontregeld.... je kunt het wel aan de mest zien, geen vaste (liefst glimmende) drollen maar een beetje lossige, kruimelige zooi, wat uit elkaar valt.
En ik bedoel niet de mest van b.v. 1 dag.... maar van weken achter elkaar.
Het ligt er ook een beetje aan wat ze die dag gegeten hebben... het verschil tussen hooi en b.v. weidegang....

Heb je het insulineresistentie-verhaal hier op de site gelezen? Bij onderzoeken?
Waarom zou dat niet bij heel jonge paarden kunnen? Ik heb geen flauw idee hoor... maar ik denk even aan al die jaarlingen en twenters op de paardenmarkten... met hun kalige staart- en manenkam....

Verder schrijft Pien ook dat ze de manenkam soepel houdt met Vaseline. Dat zal voor het paard ook prettig zijn. Maar: als de boel vettig is steken de Culloides ook niet. Want die houden absoluut niet van vettige substanties.
De meeste anti-ekzeemmiddelen zijn daarom ook vettig.

Groetjes,
Wil.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 11:0713-5-06 11:07 Nr:49342
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49340
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Tineke Nolet-Verdel schreef op zaterdag 13 mei 2006, 10:43:

> Wil schreef op zaterdag 13 mei 2006, 10:25:
>
>> Tineke Nolet-Verdel schreef op zaterdag 13 mei 2006, 10:13:

> Ik las ook nog ergens iets over hoge Histaminewaarden in het
> bloed bij eczeempaarden. Weet jij daar toevallig meer over?
> Groet,
> Tineke

Even de 'menselijke' kant: bij een allergische reactie gebeurd het volgende: al je slijmvliezen zijn bekleed met z.g. 'mestcellen', deze cellen zijn een soort kernreactortjes gevuld met Histamine. Komt er nu een allergisch stofje voorbij denken die mestcellen: aan het werk!! Tegenhouden die hap! Ze gaan 'open' en verspreiden Histamine. Het niveau in het bloed wordt hoger, het lichaam gaat in de aanval. Tegelijk wordt het adrealine-niveau flink verhoogd. Nog een overblijfsel uit de oertijd, toen we nog moesten vluchten bij een aanval( net zoals paarden!).
Bij een allergische reactie kunnen de Histaminen ervoor zorgen dat b.v. slijmvliezen dikker worden, de peristaltische beweging van de maag sneller gaat, hartkloppingen, benauwdheden, dunnere ontlasting, uitslag in de vorm van galbulten of ekzeem.... dat zijn zo ongeveer de reacties bij mensen. Ik zie niet in waarom het bij dieren anders zou zijn.
Wij mensen krijgen vaak van de artsen dan een anti-histamine voorgeschreven, een histamine-onderdrukker dus, Zyrtec, Mizollen etc. zijn daarvan bekende voorbeelden.

Of er voor paarden anti-histaminen zijn weet ik niet. Ik weet wel dat zeer 'ernstige' ekzeemklanten soms Predsinon ingespoten krijgen. Hier ben ik zeker geen voorstander van want het is symptoom-onderdrukken. Buiten dit heeft Prednison of een afgeleide daarvan nogal wat bijwerkingen en is een cortico-steroide, een bijnierschorshormoon. Een van de bijwerkingen kan hoefbevangenheid zijn.
Het is ook een feit dat zo'n spuit in 1e instantie 'helpt', de reacties worden onderdrukt. Maar je zult steeds meer en steeds vaker moeten spuiten met alle risico's vandien.
Ekzeempaarden worden wel verkocht met zo'n spuit erin. Het dier zal dan een flinke poos niet schuren of plekken hebben.

Zelf heb ik ooit eens zo'n hond uit het asiel gehaald... platgespoten. Maar na 3 maanden wisten wij wel wat er aan de hand was. Het arme dier stond stijf van de voedingsallergien. Oplossing van de DA/dierenasiel: spuit erin.
Jaja.....

Over ouderdomssuiker: diabetes (type 2) ontstaat inderdaad vaker bij oudere mensen. Misschien het gevolg van een overmatige suikerconsumptie... Dat is wat de medische wereld nu stelt.
Gezien de leeftijd van D-Day (leuke naam trouwens!) zal er ook hier toch nog een andere, bijkomende oorzaak moeten zijn? Chaser wordt trouwens 16, ik geloof dat Esther's Maike 10 is.

Hoop dat je hier iets aan hebt!

Oh ja.... roeken halen ook mest uit elkaar als je geen haver voert ;-((

Groetjes,

Wil

Natuurlijk kom je er wel!!
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 11:1213-5-06 11:12 Nr:49343
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49341
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: plotseling (bijna) argressief paard Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
maud Schefman schreef op zaterdag 13 mei 2006, 10:46:

> heb 2 weken geleden een ijslander gekocht die komt van de
> begrazing.
> zij had geen vertrouwen in de mens en was ook niet te

> Zou het kunnen dat ze door de vos zo aangedaan was,of gewoon
> toch een terug slag?????
>
> ben heel benieuw naar jullie mening hierover

Dag Maud, welkom op dit Forum! Zoals je het verhaal beschreven hebt denk ik dat je pony helemaal overstuur is geweest. Ze zal misschien flink geschrokken zijn geweest van de vos, hij heeft waarschijnlijk door het weiland gelopen?
Het kan ook zijn dat de automobilist die het diertje heeft doodgereden (Is ze doodgereden of door een pony doodgetrapt) uitgestapt is en heeft rondgelopen? Dus een vreemde op korte afstand? Misschien is diegene ook in de wei geweest?

Het lijkt erop dat ze (tijdelijk) teruggevallen is in haar oude patroontje...
Volgens mij ben je goed bezig. Gewoon proberen om haar vertrouwen weer terug te winnen. Dat zal je vast wel lukken!

Groetjes,
Wil

Natuurlijk kom je er wel!!
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 20:0413-5-06 20:04 Nr:49360
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49357
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: transport!! Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
anneke schreef op zaterdag 13 mei 2006, 19:15:

> Hallo allemaal,
>
> Ik ga waarschijnlijk emigreren naar Canada. En ik zit er over
> te denken om mn paard mee te nemen. Maar ik weet niet echt waar
> ik moet beginnen om dat uit te zoeken over het hoe en wat. En
> hoeveel dat gaat kosten. Heeft iemand tips hierover?
> Alvast bedankt..
> Groetjes,
> Anneke

Hallo Anneke, maar ik weet wel iemand die dat heel precies weet! Het is de ex-eigenaar van Chaser, en dat is een Tennessee Walker. Deze man heeft een quarantaine station van de USA, in Austin, Texas. Hij heet Wout van Tellingen, spreekt en leest gewoon Nederlands en kan jou waarschijnlijk goed helpen.
Dit is zijn website: http://www.flymyhorse.com/

Normaal gaan paarden vanuit de USA naar Europa... jij wilt met je paard de andere kant op. Maar volgens mij moet je paard in de USA ook eerst in quarantaine staan... en dat zal dan bij hem zijn....

Groetjes,
Wil.

Natuurlijk kom je er wel!
Volg datum > Datum: zaterdag 13 mei 2006, 21:4013-5-06 21:40 Nr:49367
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49361
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
van lennep schreef op zaterdag 13 mei 2006, 20:35:

> Frans Veldman schreef op zaterdag 13 mei 2006, 14:38:
>
>> Wil schreef op zaterdag 13 mei 2006, 11:07:

> van Wil opgegeten , ...in een handje luzerne!! Want meneer eet
> geen bietenpulp.Ook de magnesium moet ik hem gaan geven , maar
> als de luzerne , dat handje zo slecht is , waar moet ik het dan
> in geven??Iemand een idee??

Sneetje bruin brood? Appel (moes)? Toch klein beetje granen voorweken en dan Magnesium erdoor? Ja, we moeten toch wat he?? Ik heb dan hetzelfde probleem!
Die liksteen zou wegmoeten als je magnesium gaat geven... Geldt dit ook voor de Himalaya steen?

> Gaat dat goed , dan wil ik het gras weer introduceren...
>
> Wil , het lijkt er inderdaad op dat Chaser hetzelfde heeft als
> Bombita , ook bij Bombita groeit het haar niet meer aan!!!
Nee, ik ben nu ook op z'n PIEN's bezig... heb zojuist zuurvrije vaseline in z'n manenkam gesmeerd. Onder z'n voorpluk, boven op z'n staartwortel.... zucht!
Chaser krijgt op dit moment ook alleen maar hooi, echt geen lucerne of weet-ik-veel.
Overdag gras.... kokendhete manenkam en opgezwollen brandmerk (zit onder z'n manenkam).... Oh jongens.. en het echte seizoen moet nog beginnen!
>
> En inderdaad , het ene paard is weer anders dan het
> andere...Maike krijgt hetzelfde hooi als Baladeika , maar is
> niet van de seme af...
En Chaser krijgt ook hetzelfde hooi, want dit jouw Esther, komt bij jou vandaan.

>
> Pien , ik heb je een poosje geleden ook nog gemailt over de
> boettpyama,Ik was het dus.En hoe heb jij die probiotica en
> magnesium aan de paarden gegeven??
Staat in haar vorige berichten... ja dus. Is ze mee bezig.
>
> Groetjes Esther

Groetjes,
Wil.
Volg datum > Datum: zondag 14 mei 2006, 11:3114-5-06 11:31 Nr:49384
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49382
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: transport!! Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
anneke schreef op zondag 14 mei 2006, 11:03:

> Wil schreef op zaterdag 13 mei 2006, 20:04:
>
>> anneke schreef op zaterdag 13 mei 2006, 19:15:

> gaat en Texas ligt dan nog wel een eindje uit de buurt. Maar in
> ieder geval bedankt.
> Groetjes,
> Anneke

Hoi Anneke, ja, dat had ik wel gelezen. Naar Canada. Nu, hij weet in ieder geval alles over transport en quarantaine-bepalingen. Weet wel dat ze vanaf Canada ook bij hem terecht komen... Omgedraaid weet ik het niet.
Succes!

Wil.
Volg datum > Datum: zondag 14 mei 2006, 11:4914-5-06 11:49 Nr:49387
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Sommige mensen doen prima werk! Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Volg datum > Datum: zondag 14 mei 2006, 21:4914-5-06 21:49 Nr:49408
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49394
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Sommige mensen doen prima werk! Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Christel Provaas schreef op zondag 14 mei 2006, 18:22:

> Katja Goovaerts schreef op zondag 14 mei 2006, 14:32:
>
>> Wil schreef op zondag 14 mei 2006, 11:49:

> bit of scratching), don't hesitate to contact us to get some
> advice."
>
> Misschien een idee voor de forummers met seme-paarden?

Hoi... ze smeren er een middel op, TKC, wat ook in Nederland verkrijgbaar is, nl. bij een hoefsmid in Midlaren.
Dit is de link: http://www.tekstotaal.com/itchinfo.html

In uiterste nood gebruik ik dit zelf ook al. Denk dat al meer Forummers dit middel eens geprobeerd hebben of nog steeds gebruiken.

Bedankt,

groetjes,

Wil.
Volg datum > Datum: zondag 14 mei 2006, 23:0514-5-06 23:05 Nr:49411
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49409
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Ans Jondral schreef op zondag 14 mei 2006, 22:11:

> Tineke Nolet-Verdel schreef op zondag 14 mei 2006, 19:12:
>
>>

> tussen stress en eczeem?
>
> groetjes
> Ans

Hi Ans, weet je heel toevallig de stamboeknaam of nummer van de Quarterhengst?
Of de bloedlijnen?
Chaser is normaliter geen stress-kip.... alleen als de hoefsmid of de DA het erf opdraaide..... ;-))
Maar tuurlijk moet er verband zijn tussen stress en eczeem? Kijk eens naar mensen? Wat gebeurd er als ze nerveus worden? Juist.... heftig eczeem...
Denk niet dat het bij paarden anders is...
Groetjes,
Wil.
Volg datum > Datum: maandag 15 mei 2006, 11:3915-5-06 11:39 Nr:49435
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49414
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: staart en maneneczeem Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Ans Jondral schreef op zondag 14 mei 2006, 23:28:

> Wil schreef op zondag 14 mei 2006, 23:05:
>
>> Ans Jondral schreef op zondag 14 mei 2006, 22:11:

> Luck'
>
> groetjes
> Ans

Hi Ans, als jij toevallig lid bent van het USA Quarter stamboek of iemand kent die toegang heeft tot de database, kun je de eigenaar van de hengst achterhalen. Misschien kun je er per E-mail achterkomen of daar ekzeem bekend is.
Go Man Go was volgens mij racebloed. Zo kun je misschien ook wat meer van de moederlijn van je paard achterhalen...

Groetjes,

Wil.
Volg datum > Datum: maandag 15 mei 2006, 11:5315-5-06 11:53 Nr:49439
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:49434
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: JKK en de Ragfork Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Esther schreef op maandag 15 mei 2006, 11:38:

> Spirithorses schreef op maandag 15 mei 2006, 11:03:
>
>> Geertje schreef op maandag 15 mei 2006, 10:54:

> en leeftijd verschillen hoe gevoelig ze zijn. Ik denk als dit
> lukt dat dit de beste oplossing in de praktijk zou kunnen zijn.
>
> Esther

Hoi Esther, daar schrijf je wat! Wat een idee zeg! Voor beweiding zou dit misschien een oplossing kunnen zijn. Ik neem tenminste aan dat als een JKK-plant continu afgevreten wordt hij uiteindelijk het loodje zal leggen.
Ja, we hebben gewoon een groot probleem. Ik denk heel stiekum weleens dat het al veel te ver is gegaan. Spuiten is weliswaar een optie, maar ook andere wilde bloemen en planten zullen dan doodgaan. We zouden niets over houden.
En wie gaat JKK bestrijden in de wegbermen.... werk genoeg aan de winkel lijkt me.. zucht.... Er zijn nog steeds mensen, ook paardenhouders, die zich er niet druk overmaken. Maar ik hoor ook van kennissen dat ze bepaalde paarden NIET gekocht hebben omdat bij de betreffende verkoper allemaal JKK in de weilanden staat.
En de verkoper zegt gewoon: ze vreten het toch niet.... Ai.... lekkere denkfout.

Groetjes,

Wil.
Je leest nu alle berichten van "Wil"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
9439 berichten
Pagina 40½ van 630
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact