silvie schreef op donderdag 20 juli 2006, 23:16:
> ingrid van der post schreef op dinsdag 18 juli 2006, 20:09:
>
>> Moniek schreef op dinsdag 18 juli 2006, 15:58:

> kant staan een rij bomen , dus daar komt geen zon. daar staat
> ze tot een uur of 19.00 en dan zet ik ze tot een uur of 22.00
> nog even op de wei en snachts staat ze binnen. ik ben echt blij
> dat we deze mogelijkheden hebben met dit weer...
Het klinkt misschien hard om ze in de volle zon te zetten. Toch zag ik van de week dat de paarden van mijn buurman die ook geen schaduw hebben, zich prima vermaken in de zon. Ze waren zelfs veel aan het spelen.
Mijn pony kan kiezen of hij op stal of in de schaduw of in de zon wilt, maar hij zal nooit in de schaduw gaan staan. Het andere paard van mijn zus dat er ook staat geniet van de zon. Hij gaat zelfs 's middags lekker liggen zonnen.
Een paard in de woestijn heeft trouwens ook weinig schaduw.
Ik denk gewoon dat wij ons er allemaal onnodig nogal druk om maken en dat paarden die hitte toch beter kunnen hebben dan mensen.
Als het creeren van een schaduwplek mogelijk is, is dit uiteraard het beste. Anders lijkt de wei me nog beter dan een stal. Zolang er maar voldoende water is.
Margot