InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
691 berichten
Pagina 31½ van 47
Je leest nu alle berichten van "epona"
Volg datum > Datum: vrijdag 21 juli 2006, 14:3221-7-06 14:32 Nr:55321
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55316
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Als paard op stal moet? Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
Wil schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:08:

> epona schreef op vrijdag 21 juli 2006, 13:48:
>
>> Joyce Jongen schreef op vrijdag 21 juli 2006, 11:35:

>
> Groetjes,
>
> Wil.

volgens mij worden ze gekweekt voor dit doel, maar als je in de huiskamer een stukje vlees legt en er eieren op gelegd worden hoef je alleen maar in de gaten te houden dat je geen vleesvliegen in huis hebt, dan is het een kwestie van rustig wachten tot er een paar maden zijn en er een of twee in leggen, het zijn idd hele mooie schone wonden die bijna zonder lidtekens dichtgroeien, t'is een leuk weetje voor als je in the middel of nowhere met een wond zonder dokter zit, gewoon wachten welke vlieg er op af komt en de slechte doodmeppen.... tjee zeg ik ben in een ietwat morbide bui geloof ik....Het zilverspul kun je dat alleen zelf maken Wil? en hoelang is het werkzaam houdbaar bedoel ik
Ina
Volg datum > Datum: vrijdag 21 juli 2006, 20:0121-7-06 20:01 Nr:55351
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55323
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over kijken met je handen en de Malibaud Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
Huertecilla schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:36:

> epona schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:17:
>> volgens mij is dit per paard verschillend wat ze duidelijker
>> vinden, zo wijkt het ene paard liever voor druk terwijl het

> Ze dat weerstandsloos eigen maken is waar ik zo veel tijd in
> steek. Beleren dus...
>
> HC

tja nou had ik een heel verhaal geschreven, kreeg ik visite, wil ik het later verzenden en toen was het weg. waar het op neer kwam is dat je gebruik kunt maken van dat toekomen van druk door eerst te laten wijken op het binnen been naar het buitenbeen toe (picture maar een volte) en dan doormiddel van steviger en minder stevig tegen druk te geven de volte kleiner en groter te maken. (hihi dat was een stuk minder teks dan eerst) dus puur op het buitenbeen maar gesteld om het binnen been. in feite nodig je ze uit naar het buiten been en geef je daar verder de grens aan, maak je de cirkel kleiner dan werkt het pricipe wijken voor druk weer maar als je de volte groter maakt door minder tegendruk te geven nodig je hem uit naar druk toe te komen, kortom je laat hem tussen je benen balanceren. Dat is nog niet zo moeilijk maar wat trainen pas leuk maakt is je paard uitnodigen om bv zijn schouder meer of minder op te laten tillen door een uitnodiging van je eigen lichaam, of een heup of schouder voor of of of nou ja bedenk het maar, het is gewoon leuk om die band zo te hebben dat je elkaar begrijpt zodat het bijna vanuit een gedachte gaat, en daar dus eigenlijk alleen een gebalanceerde onafhankelijke zit de basis van is, de rest zijn dingen die je gewoon met je paard afspreekt.
Ina
Volg datum > Datum: zaterdag 22 juli 2006, 10:1422-7-06 10:14 Nr:55403
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55373
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over kijken met je handen en de Malibaud Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
sandratien schreef op zaterdag 22 juli 2006, 1:01:

> epona schreef op vrijdag 21 juli 2006, 20:01:
>
>> Huertecilla schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:36:

> wil ook niet zo heel veel moet ik eerlijk zeggen. Rechtdoor,
> rechtsaf, linksaf, das voldoende wat mij betreft. En verder
> rotsvast zijn. Maar daar ontbreekt het nog al eens aan. Bij
> haar en bij mij.

mooi voorbeeld! Zo hoort het te zijn wat jij wil is wat Bright doet jij denkt ik wil naar rechts je kijkt al eens en Bright( in een goede bui) voelt dat en bereid zich voor om naar rechts te gaan, zou je nu ineens naar links gaan breng je haar helemaal in de war en dikke kans dat je op verzet stuit, Je kent het gevoel wel als je meerijd bij imand in de auto en er wordt besloten naar rechts te gaan op de t splitsing maar in het laatste moment gaat ie naar links... dan krijg je last van je evenwichtsorgaan omdat je je al voorbereid had op rechts, ik denk (ikke hoor jongens vast niet onderzocht of zo) dat iets dergelijks ook gebeurt in een paardelichaam. Nou is mijn Filly qua ras iets makkelijker en gevoeliger denk ik als jou Bright bovendien is Bright er ook op gefokt om een bepaalde dosis zelfredzaamheid te gebruiken, dat maakt het des te intressanter om goed te voelen bij haar wat jou wil en haar wil is en hoe je dat dus samen kortsluit wat er uiteindelijk gebeurt, kortom je ontwikkelt een eigen afspraken systeem wat buiten rechtdoor links en rechts en vooruit gaat (dat is de basis die vrij universeel is qua techniek ) vandaar dat een incidentele ruiter vaak moeite heeft om die specifieke dingetjes te krijgen. Filly en ik hebben onze taal zo uitgebreid gemaakt dat als ik voel dat ze iets een schouder laat zakken ik alleen maar mijn eigen schouder iets hoef op te tillen om haar er toe te bewegen ook die schouder op te tillen, idem met haar heup buik en andere delen die ik wil besturen, dit gaat buiten het vooruitlopen om, bijna als een setje draadjes die ons met elkaar verbint waarover we comuniceren, daarbij zijn mijn benen de grenzen die haar aangeven waartussen ze mag lopen, dus mijn stuur, en voor wat betreft haar neus zolang ze die in de juiste richting draait hoef ik daar niet zoveel aan te doen, draait ze hem niet daar waar ik hem hebben wil dan doe ik aan die kant een beetje harder knijpen in de teugel zodat ze haar nummerplaat in de juiste richting zet,of als ze mij niet begrijpt zet ik aan die kant de 'deur open' zodat ze op eigen gelegenheid er door kan,. kortom nooit trekken (als ik trekken moet ben ik het kwijt, dan moet het wel noodsituatie zijn oid) Bij Filly en mij gaat dit nu zo automatisch dat ik altijd even helemaal sta te kijken als ik op een ander paard zit en die snapt niet wat ik wil, daar heb ik nog niks mee afgesproken dus dat gaat heel stuntelig allemaal in het begin. Kortom geef het tijd en blijf voelen.
Ina
Volg datum > Datum: zaterdag 22 juli 2006, 10:4122-7-06 10:41 Nr:55410
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55408
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over kijken met je handen en de Malibaud Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
sandratien schreef op zaterdag 22 juli 2006, 10:27:

>
>> mooi voorbeeld! Zo hoort het te zijn wat jij wil is wat Bright
>> doet jij denkt ik wil naar rechts je kijkt al eens en Bright(

> Ik heb hier thuis bewust de situatie tijdelijk omgedraaid.
> Inplaats van mijn paarden dingen te leren ben ik nu bezig om ze
> mij dingen te laten leren. Ik heb voor mijzelf het gevoel dat
> ik dan beter de lichaamstaal die ze gebruiken kan leren.

Ik denk dat Michiel dit ook bedoelt alleen hij gaat denk ik nog meer mee met het paards initiatieven, dat heb ik juist weer wat minder, ik beslis het, altijd tenminste als ik in de bak rijd, maar buiten dat is recreatietijd voor ons twee en dan ga ik ook wel eens niks doen en kijken waar zij uitkomt, met andere woorden dan geef ik geen grenzen met mijn benen aan en dan kachelen we de hele bos door omdat Filly absoluut geen richtinggevoel voor naar huis gaan heeft, ik ben dan voornl passagier zij geeft tempo aan, en richting, dat is denk ik wat Michiel voelt bij het going with.. Wel heerlijk hoor want dan ben ik uitsluitend aan het voelen, en is mijn hoofd ver verwijderd van alle beslommeringen, zucht duurt wel even weer want met die kleine pruts wil ik nog niet naar de bossen gaan, ze raakt helemaal over haar toeren als Filly het zadel op heeft, ze herkent dan mams niet meer en is haar helemaal kwijt, dus we moeten maar even iets meer geduld hebben en het wat langzamer aanpakken. Het is een schatje die kleine Maggie, en ze blijft!!!!
Ina
Volg datum > Datum: zaterdag 22 juli 2006, 10:4822-7-06 10:48 Nr:55412
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55411
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zadeldoeken voor westernzadels Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
eddy DRUPPEL schreef op zaterdag 22 juli 2006, 10:42:

> Heeft er iemand al verschillende zadeldoeken onder de
> westernzadels uitgeprobeert , meestal zijn dit van die enorme
> dikke ondingen die meer een sauna effekt geven op de paarderug
> dan iets anders. Vroeger in Australie reden wij met een voudige
> wol/katoenen onderleggers die net het opp. van het zadel
> besloegen en waar de transpiratie niet overdreven was.

Ik heb een Neopreen geval met vilt laag die opneemt maar het zweet druipt er onder weg nu in de zomer draai ik hem om zodat het vilt niet op de rug ligt, het maakt niet veel uit en ik vind het frisser qua restjes ik heb een keer dat vilt proberen uit te spoelen en hij was drie weken zeik nat vandaar, hoewel het zweten gewoon wel doorgaat denk ik niet dat ze extra veel zweet het neemt nu niet op in wol oid dus druipt gewoon van het velletje, ik vind dat wel weer Hygienisch eigenlijk.
Ina
Volg datum > Datum: zaterdag 22 juli 2006, 11:4822-7-06 11:48 Nr:55428
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55426
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos leren hoofdstel Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
Piet schreef op zaterdag 22 juli 2006, 11:46:

> Angel schreef op zaterdag 22 juli 2006, 11:35:
>
>>> Sorry, dat ik even moet zeiken, maar op en 3 jarige tinker ga

> steeds mensen zijn die geen idee hebben wat je een paard
> aandoet... of het niet kan schelen.....
> piet
> nah' tuurlijk Natuurlijk

kan niet genoeg verteld worden, plus dat er nog zoveel meer moois is om te doen voor je er opstapt, of niet dan Piet!
Ina
Je leest nu alle berichten van "epona"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
691 berichten
Pagina 31½ van 47
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact