muriela schreef op vrijdag 4 augustus 2006, 22:44:
> heey hele mooi site!! mijn complimenten

vind het maar
> knap.. met touw halster over straat zonder dat t paard aan de
> kletter gaat..
> ten eerste hoe stuur je dat??
Zoveel als mogelijk is met de losse teugel, openen met de ene hand en tegen de hals leggen met de andere. En als je eens harder moet trekken dan kan dat ook eenzijdig.
> en ten tweede hoe krijg je je paard zo mak op de weg??
Veel op de weg gaan wandelen, eerst er naast en als dat goed gaat rijdend.
> ben r n hele tijd mee bezig geweest gewoon
> op een rustige zondag ochtend
Hoe jong is je paardje, dat meelopen aan een halster nog een probleem is?
> er naast lope met een
> halstertje met halstertouw eraan en elke keer weer nerveus
> gooien met ze hoofd, stijgeren,weg willen rennen.. wat m af en
> toe nog lukt ook

.
Heb ik ook eens een maand of 8 mee gewerkt, met 3jarigen die nooit iets anders gewend waren, anders dan de wei en los opgedreven naar de stal.
Wauw wat schrok dat paard toen hij aan het halster met mij alleen opeens buiten zijn weide stond en de andere paarden niet. Ha ha Op zich prachtig zo'n proces om daar geleidelijke gewenning mee op te bouwen. Toen hij eenmaal mee durfde, (eerst weide werk) was het een prachtig gevoelig paard, zo open voor alle indrukken, als je dat de tijd geeft zo veilg mogelijk houd en niets forceerd komt het allemaal goed.
> dan zegt me opa wel altijd gooi dat bit maar weer in ze mond
> maja dat vind ik dan weer zielig voor me beesiej omdat ik vind
> dattie ook gewoon aan een halstertje mee kan lopen maar op de
> een of andere manier word hij er zo nerveus van dattie toch
> elke keer weer alleen op stal komt terwijl mijn blaren worden
> ingepakt.
Ja meestal worden deze paarden zadelmak gemaakt met de harde aanpak, ze moeten luisteren en dat wordt met geweld afgedwongen. Dat kan een snellere weg zijn, alleen krijg je dan niet het resultaat dat je graag wil, een makkelijk paard dat ontspannen en blij met je mee wil en daarom goed meewerkt. Op de harde manier blijft het meestal aankloten. Neem je de tijd die er voor bedoeld is, van drie tot 5 jaar oud, lekker buiten wandelen samen, dan heb je op 6jarige leeftijd een paard waar iedereen jaloers op is ... vaak zonder dat het herkend wordt dat het aan je voorbereiding ligt.
> zou je of misschien iemand anders die dit leest wat tips kunnen
> geven??
> want ik wil heel graag dat mijn paard nog iets anders zien in
> ze leven dan alleen n bak en een weiland en ze vriendjes.. k
> zou graag een keer met m na t bos of het strand willen of
> gewoon in het dorp rondstappen
Veel plezier muriela
Michiel