Wat gegevens:
Paard, ik meen 19 jaar oud, is bij drie klinieken geweest, uiteindelijk in Rozendaal, een cyste (gat)in het straalbeen gevonden. Break over beslag eronder en alvast een afspraak vastgelegd in de kliniek voor een zenuwsnede, voor "als er geen verbetering in het kreupel lopen zou optreden".
Verbetering trad inderdaad niet op, hij ging steeds beroerder lopen.
Een noodkreet naar PN volgde en kwam bij mij terecht.
We, mijn collega cursusleider en ik zijn gaan kijken . De ijzers eraf gehaald en het dier goed, exact bekapt. Advies: zoveel mogelijk naar buiten, niet meer 's nachts op stal en elke dag , als het paard aangeeft dat het kan, 20 minuten over straat wandelen. Gaat het niet dan hoefschoenen aanschaffen.
Na twee dagen heb ik geïnformeerd hoe het ging. Ze had het idee dat hij wat gemakkelijker liep en hij had voor het eerst in maanden liggen rollen in de wei.
We zijn nu een goede maand verder en hebben het paard nog een keer bekapt, omdat de eigenaars pas over een paar weken naar de cursus kunnen en het paard loopt nu te spelen in de wei, zonder welke vorm van kreupelheid dan ook.
Om het helemaal goed te doen gaat ze naar Antoine de Bodt om te laten bekijken of het dier wel helemaal recht is en of er verbetering in zijn houding mogelijk is, als een soort revalidatie. Ik ben heel erg benieuwd of dat nog iets oplevert.
We weten dat de hr. De Bodt claimt dat hij
hko oplost in "een kwartier" zonder dat er iets aan de hoeven veranderd of verbeterd is.
Nu ik dus aangetoond heb, dat het paard een goede bekapping nodig had om pijnvrij te gaan, vraag ik me af of hij dit paard ook in een mum van tijd rad had laten lopen ( ik geloof echt dat hij dat kan)
zonder dat de voeten behandeld waren.
Als dat zo is, dan heeft een paard geen goede voeten nodig om goed te lopen?
Is dit een juiste of onjuiste stelling?
Piet