InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
7725 berichten
Pagina 39 van 515
Je leest nu alle berichten van "Christel Provaas"
Volg datum > Datum: dinsdag 24 oktober 2006, 15:3324-10-06 15:33 Nr:63571
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63569
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: zadelmak advertentie Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 24 oktober 2006, 15:18:

> Deze link naar Belgische KAPAZA advertentie geeft weer eens aan
> hoe er met paarden gesjoemeld wordt en hoe een potentiele koper
> in de doeken wordt gedaan . Laten we er een kwisje van maken ?
> Hoe kan je aan de hand van de foto's "duidelijk "zien dat dit
> paard wel een zadel heeft opgelegd gekregen voor de foto maar
> NIET zadelmak is ?
>
> http://www.kapaza.be/detail/3630467/Kruising_quater_met_arabier.
> html
>
> Eddy.

Het is misdadig. De kans is groot dat zo'n veulen gewoon wordt verkocht aan mensen die er gewoon op gaan proberen te rijden. 20 maanden oud... schandalig. Ik heb een mail gestuurd.
Is zadelmak misschien belgisch voor mak blijven terwijl er een zadel op ligt?
Volg datum > Datum: woensdag 25 oktober 2006, 14:3025-10-06 14:30 Nr:63654
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63650
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: in laten slapen of niet Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
gabriella van asselt schreef op woensdag 25 oktober 2006, 13:13:

> Margot van Lare schreef op woensdag 25 oktober 2006, 13:05:
>
>> gabriella van asselt schreef op woensdag 25 oktober 2006, 12:56:

> ik ga er nu weer heen is kijken hoe het gaat.
> ik laat weten hoe het gaat met der .
>
> groetjes gabriella

Als ze koorts heeft, lijkt het geen dampigheid, maar een virusinfectie zoals influenza. Dampigheid is een aandoening van de longblaasjes, die langzaam voorschrijdt wanneer de oorzaak niet aangepakt wordt, maar ook tot staan gebracht kan worden door hoestprikkels weg te halen. Dampigheid gaat niet gepaard met koorts! Een dampig paard kan nog best wat jaartjes mee, mits je de omstandigheden goed houdt en geen uithoudingsproeven met hem doet.
Een kennis van me had een dampige Welsh Mountain als bijzetpony. Nonstop buiten en kuilhooi zorgden dat hij 35 (!) is geworden. Hij kwam met 14 jaar en reeste al die jaren probleemloos door het weiland.
Het lijkt erop dat je pony nu bovenop de dampigheid een verkoudheid te pakken heeft, omdat ze koorts heeft en lusteloos is. Lekker buiten laten en geweekt hooi voeren.
Heb je een idee hoe ze dampig is geworden?

Ondanks 24/7 buiten en nat hooi, heeft mijn paard Buck last van een allergische hoest tijdens overgangsperiodes (seizoen en weerwisseling) en dan geef ik hem een paar weken een halve dosering Pavo Calciumplus. Wat erg goed werkt tegen allergisch hoesten, ik las dat in het duitse blad Cavallo, is zink. Een puur zinksupplement kon ik niet vinden, maar in Calciumplus zit een hoge dosering zink, vandaar.
En nee, ik ben geen dierenarts, slechts ervaringsdeskundige.
Volg datum > Datum: woensdag 25 oktober 2006, 20:3725-10-06 20:37 Nr:63671
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63668
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: rontgenfoto Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
ingrid van der post schreef op woensdag 25 oktober 2006, 19:35:

> vanmiddag is goofy z'n rechtervoet dan gerontgend. hoefbeen zag
> er goed uit, de zool was 16mm dik. wouwie, die was dus vroeger
> flinterdun. 19mm was ong. normaal zei de da. geen artrose of

> zool uit de hoef gehaald, dus dat hoef ik niet meer te doen.
> dat hadden we allemaal laten zitten omdat we niet precies
> wisten hoe t nou zat met die zool. ik ben benieuwd of t nu
> eindelijk goed komt.

Goed nieuws, Ingrid! En tel je zegeningen: Zool goed, hoefbeen goed, geen verbeningen en die hko.htm">hoefkatrol... niks aan veranderd dus in jaren tijd.
Kan die hoefzweer ontstaan zijn door het snijden van het driehoekje? In elk geval zijn hoefzweren onberekenbare dingen, ze kunnen tot maandenlang voor meer en/of mindere gekmakende kreupelheid zorgen. Het is niet altijd drie dagen stokkreupel en als ie uitgesneden wordt, dat het dan voorbij is.
Ook bij Buck hoefde ik niets om de hoef te doen, slechts 3x daags een kwartier in de Biotex. Ik denk dat je een klein beetje de vlag mag gaan uithangen...!
Volg datum > Datum: woensdag 25 oktober 2006, 20:5625-10-06 20:56 Nr:63675
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63666
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: zadelmak advertentie Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
eddy DRUPPEL schreef op woensdag 25 oktober 2006, 18:52:

>
> een negatieve reactie sturen naar kapaza zelf . Over de
> credibiliteit van de advertentie. Nemen ze serieus hoor .

Ik schreef de adverteerder:
Zadelmak betekent dat het paard een zadel + ruiter accepteert omdat het daar mentaal en fysiek aan toe is. Op uw foto zie ik een zadel op een veulen liggen en ik mag hopen dat u daar niet ook nog een ruiter op zet, wat "zadelmak" feitelijk wel betekent. Een jong paard van 20 maanden verkopen en erbij zeggen dat het dier zadelmak is, is hoogst dieronvriendelijk, kortzichtig en zelfs misdadig.

Ik kreeg als antwoord:
waar ik geen zaken mee heb daar moei ik me niet mee, ik denk niet dat je zo al een paard op je hof hebt gehad, stuk veeweide
Maar je bent altijd welkom, voor een ritje

Groetejes
salu

Volg datum > Datum: woensdag 25 oktober 2006, 22:3625-10-06 22:36 Nr:63682
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63677
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mank lopen na 4 maand NB Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Cedric Coucke schreef op woensdag 25 oktober 2006, 21:11:

> Hi iedereen,
>
> Gisteren na een polo-match waar Palmerita trouwens fantastisch

> Wat raden jullie aan?
> Ik kan er de muren van oplopen,alles ging nu erg goed en zoals
> gepland!!
> Gr.Cedric

Ik zou haast zeggen... dit lijkt ook wel weer op een hoefzweer!
Volg datum > Datum: woensdag 25 oktober 2006, 22:4425-10-06 22:44 Nr:63683
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63680
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: zadelmak advertentie Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Wil schreef op woensdag 25 oktober 2006, 21:35:

> Chris, afgezien van het feit dat dit soort praktijken heel fijn
> gewoon door zullen gaan en wij er weinig tot niets aan kunnen
> doen het volgende.

>
> Groet,
> Wil.
>

Van de site van het Balingehof door John en Moya Erb:

"Zadelmak maken
Vaak gaat zadelmak maken op een standaard wijze. Wij menen dat het anders moet. Een basis van vertrouwen biedt tenslotte het beste begin voor een jarenlange relatie.
De basis voor het zadelmak maken vormt uw relatie en communicatie met uw paard. Er wordt specifiek gewerkt aan een vertrouwensband.
Zadelmak maken doen we alleen samen met de eigenaar, waarbij we deze vriendelijk en veilig begeleiden bij de eerste stappen op de paardenrug.
We starten de training met een Join Up en communicatie op basis van lichaamstaal. Het eerste opstappen is zonder zadel en hoofdstel. Daarna leert uw paard aan de dubbele longeerlijn de teugelhulpen, zijn balans te vinden en nageeflijk te zijn in het lichaam. Als dit bevestigd is wordt het gewend aan het zadel en hoofdstel, gevolgd door het daadwerkelijke rijden.
Met zadelmak wordt bedoeld dat men normaal op kan stijgen, dat er gereden kan worden in stap en draf, dat het paard zowel links, rechts en achterwaarts gaat en heel belangrijk: dat hij stopt op uw aanwijzing.

Zadelmak maken duurt gemiddeld 4 weken."

Ik denk dus dat zadelmak wel degelijk betekent dat er ook een mens op zit te sturen!
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 13:4826-10-06 13:48 Nr:63723
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63708
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: in laten slapen of niet Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
gabriella van asselt schreef op donderdag 26 oktober 2006, 12:01:

>
> hallo
>

> belangrijk.
> ik hoop dat ze nog heel wat jaartjes mee kan gaan.
>
> groetjes gabriella

Fijn dat er weer schot in zit. Als ze bij die kennis staat, staat ze dan wel buiten? En als er een inloopstal is, geen stro op de bodem he!
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 15:1626-10-06 15:16 Nr:63725
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: FIR Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Ik sprak vanochtend bij de fouragehandel in Westwoud dhr. Jan van der Kroon. Deze man, chemicus, heeft in 1958 een registratiesysteem gestart mbt bodemverval na een bepaald bemestingsregime. Uit deze studie is gebleken dat met de komst van het verplichte onderwerken van de mest (ik citeer):

- Het zuurstofvermogen van de bodem is teruggelopen van +/+ 320 naar de min. Record van de negatieve zuurstof is -/- 190.

- Oorzaak de osmoseprocessen na de wettelijke mesttoediening die het bodmemleven in zijn geheel afdoden. Dit zal binnenkort op bepaalde gronden onomkeerbaar zijn.

- Het verdwijnen van de wormen. Optimaal +/- 200 wormen op m2. Laagterecord 5-10 m2.

- Enorme terugloop van de weidevogels bij o.a. gebrek aan voedsel (wormen)

- Toename van So2 en NO2 in het grond- en oppervlaktewater (zeer giftig voor het vee)

- Door gebrek aan U.V. op de mest toename van bepaalde veeziekte. Om dezelfde reden toename van de mycotoxine in kuilgras en snijmais. Ook hier met dodelijke afloop.

Waar moet ik beginnen?! Ik heb allerlei A4-tjes gekregen, ik wil ze wel inscannen en online zetten, ik weet zeker dat een meer chemisch onderlegd persoon er meer van snapt. Ik heb het gevoel dat dit heel belangrijk is.
Als ik het simpel formuleer, komt het hierop neer: Door de bodem te bemesten, krijg je een min-klimaat. Dit min-klimaat komt via het gras en het hooi terug in het vee, dat daardoor weerstand verliest. Ik denk dan zelf in het geval van paarden aan stofwisselingsstoornissen als seme, hoefbevangenheid. Door simpelweg een plus aan de bodem en/of het dier toe te voegen, herstel je deze balans. Wat is een plus? Koolstof.

Hij gaf een hele verhandeling over mineralen en hoe ze elkaar tegenwerken, waarom de mineralenbrokjes van de veevoederbedrijven niet deugen o.a. wegens antagonisme (verdringingseffect). Zijn systeem is geënt op veehouderij, maar werkt ook voor paarden. Tests zijn op koeienbedrijven gedaan, er wordt een test met paardenbedrijven opgestart. Waarom is het voor ons paardenhouders ook van belang, ook al rijden wij geen drijfmest uit? Onze paarden eten wel hooi, van wat voor bodem?

Het feit dat de simpele oplossing van deze man geboycot wordt door de grote kunstmest- en veevoerbedrijven, zegt mij genoeg. A.s. zaterdag of de week erop komt er een artikel in het wetenschappelijk katern van de Volkskrant vertelde hij. Hij is al 35 jaar bezig met deze materie en wordt niet gehoord, niet erkend. Hij wil graag een voordracht geven aan geïnteresseerden.
God, ik weet niet waar ik moet beginnen. Alvast maar eens met deze drie websites.

http://www.fir-systeem.nl en dan ook http://www.fir-systeem.nl/firdoc.html

http://www.mycotoxinen.nl

http://www.carbo-holland.nl
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 15:4226-10-06 15:42 Nr:63727
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63724
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maike en de hoefschoenen. Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
van lennep schreef op donderdag 26 oktober 2006, 15:12:

> Nu is de maat echt vol...
> Hij loopt echt voor geen meter en ook nog kreupel aan zijn
> rechtervoorbeen.
> Met de inlegzooltjes...
> Ik heb mijn bekapper gemailt ,die heeft de hoefschoenen ook
> aangemeten , en als dat niets opleverd dan bel ik Gerrit ,en
> als dat niets opleverd , dan vraag ik mij echt af wat ik dan
> nog kan verzinnen....
>
> Gr Esther

Hoefzweer? Is mede vast te stellen met een visiteertang. En anders röntgenfoto's. Kan ie niet spierbevangen zijn? Rode urine?
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 16:2426-10-06 16:24 Nr:63731
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63729
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: alleen inrijden. Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
lotje schreef op donderdag 26 oktober 2006, 16:07:

> Hallo allemaal , mijn jonge andalusier Ricardo ,is een zeer
> lenig paard,
> met een behoorlijke zelfkennis.

> , gaat hij
> ACHTERUIT met ( echt waar) mijn teen in zijn mond.......
> Grappig? ja goed? nee ... Wat doe ik fout en wat moet ik doen ?
> Wie kan me helpen , tips ?...........

Ik heb ook zo'n Andalusier. Wat heb ik van hem veel van geleerd op het gebied van minimalistisch rijden. Want dat is dus wat hij van je EIST. En je weet... het paard heeft gelijk.
Als hij in je schoen bijt, vindt hij dat je er met je voet af moet blijven, het irriteert hem. Probeer dan de beenhulp met je bovenbeen en iets kuitdruk te geven. Let heel goed op dat je bij de voorwaartse hulp geen centimeter met je bovenlichaam naar voren gaat, want dat is al een remmende hulp en dan geef je tegenstrijdige signalen. Reageert hij ook niet op de 'hogere' beendruk? Knijp dan je billen samen, kantel je bekken alsof je op een schommel zit die naar voren moet en sta iets toe met je handen. Wil je halthouden? Maak je billen weer slap en je bovenlichaam lang.
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 17:0226-10-06 17:02 Nr:63737
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63736
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nog wat Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
lotje schreef op donderdag 26 oktober 2006, 16:38:

> Is het misschien ook verstandig met m'n stem te ondersteunen?

Altijd! Wat Eddy ook al predikte. ;-)
En dan is fluisteren zelfs nog beter. Dan blijft het tussen jullie tweeën. Vindt-ie fijn, die intimiteit.
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 19:3926-10-06 19:39 Nr:63750
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63741
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: FIR Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Wil schreef op donderdag 26 oktober 2006, 17:29:

> Christel Provaas schreef op donderdag 26 oktober 2006, 15:16:
>
>> Ik sprak vanochtend bij de fouragehandel in Westwoud dhr. Jan

> THANKS!
> Wil
>
> Natuurlijk kom je er wel!!

Juist aan jou moest ik denken, Wil! Met je eigen land, je eigen hooi, je eigen kringloop en die eeuwige SEME en die onverklaarbare hoefbevangenheid van Chaser.
Maar ook moest ik denken aan Buck, die in zijn eerste 3 levensjaren alleen maar puur voedsel gevonden heeft, die nu, gedomesticeerd, zo gevoelig is voor hoef- en spierbevangenheid én die nu een stuk soepeler is geworden van geen krachtvoer. Dol op de himalayasteen (nog bedankt voor de tip!). Ik weet zeker dat dit verhaal ook over hem gaat, kan alleen de vinger er nog niet precies op leggen. Nu vraag ik me af of zijn hooi nog beter kan en hoe slecht de 3 uurtjes weiland voor hem zijn.
Je kunt koolstof trouwens ook voeren om van je min paard preventief een neutraal paard te maken. Tis eigenlijk gewoon Norit. Ik denk erover om het hem voor te zetten en te zien of hij het zelf neemt. Net als de himalayasteen.
Maar eerst wil ik alles nog eens goed lezen. Ik was een alfa, heb slechts 1 jaar scheikunde gehad, dus ik moet errug mijn best doen om al die chemie in basis te begrijpen en te plaatsen.

Piet! Egon! Frans! Dit MOET jullie toch boeien?
Volg datum > Datum: donderdag 26 oktober 2006, 19:4326-10-06 19:43 Nr:63751
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63740
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oud en nieuw vuurwerk rottigheid Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
lotje schreef op donderdag 26 oktober 2006, 17:26:

> marielle schreef op donderdag 26 oktober 2006, 12:19:
>
>> ik heb al gezocht, en vond wat handige tips.

>> gr Marielle
> Mijn mening hierover is dat die radio dubbelop is en dat je de
> paarden beter een grote wei kunt geven met oud en nieuw , zodat
> ze zichzelf kunnen bedruipen ..... gr. Renee

Ze staan bij mij in de paddock, waar ze aan de horizon rondom van het vuurwerk kunnen genieten, we wonen nogal open en afgelegen. Om kwart voor 12 leg ik een bult hooi neer, dan gaan ze etend het nieuwe jaar in en is dat vuurwerk niet zo erg meer. Nu wordt er ook gejaagd hier, dus schotvast zijn ze al.
Volg datum > Datum: zaterdag 28 oktober 2006, 0:2228-10-06 00:22 Nr:63880
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63844
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: animalintex voor al opengesneden hoefzweer Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
ingrid van der post schreef op vrijdag 27 oktober 2006, 21:29:

> marjolijn schreef op vrijdag 27 oktober 2006, 20:13:
>
>> ingrid van der post schreef op vrijdag 27 oktober 2006, 19:46:

> alweer geschied. als ie morgen nog zo loopt, ga ik direkt maar
> weer de da bellen en dan neem ik maar een stapel van
> animalintex mee. hij had een halve kast vol ervan. krijg hier
> echt schijt van! sorry hoor.

De da die Bucks hoefzweer wegsneed, adviseerde mij hetzelfde: Weken en verder openlaten en laten rondlopen. Omdat het gat aan de onderkant zat, vond ik dat wat tricky, maar het is niet fout gegaan.
Volg datum > Datum: zondag 29 oktober 2006, 14:1929-10-06 14:19 Nr:63988
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:63927
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: FIR Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Els Kleverlaan schreef op zaterdag 28 oktober 2006, 17:11:

> Christel Provaas schreef op donderdag 26 oktober 2006, 15:16:
>
>> Ik sprak vanochtend bij de fouragehandel in Westwoud dhr. Jan

>
> Bedankt Christel, voor de waarschuwing,
>
> Groetjes, Els.

Boer Pauw nam het niet zo nauw met de milieu-eisen, maar wat Jan van der Kroon beweert, is dat juist de mest de bodem verontreinigt als hij niet eerst geneutraliseerd wordt door koolstof. Dat neutraliseren kan gebeuren door koolstof op het land (mag niet), door het voer en in de mestput toe te voegen. Binnen een jaar of zes heb je dan een volledig functionerende kringloop waar geen krachtvoer en kunstmest nodig zijn. Dat bedoelen ze toch met duurzame landbouw?! Je kunt je afvragen hoe verantwoord het is om mest in de bodem te injecteren, ook al is het voorschrift.

Ben zelf op zeer kleine schaal bezig met het toedienen van koolstof aan de paarden en het eerste resultaat is al merkbaar: beduidend minder ammoniakgeur in de (loop)stal.
Je leest nu alle berichten van "Christel Provaas"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
7725 berichten
Pagina 39 van 515
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers, Adrianaf.
contact