Michiel schreef op donderdag 2 november 2006, 15:03:
> Cedric Coucke schreef op donderdag 2 november 2006, 12:52:
>
>> Eerst en vooral voor alle duidelijkheid dat ik Tandarts ben en

> garantie of moet ik het hebben van individuen die goed bekend
> staan?
>
> Michiel
Hi Michiel,
Ik heb qua opleiding de meest moeilijke en intense en tevens duurste manier van opleiding gekozen.(ligt gewoon in mijn aard om het ineens goed te doen:vraag maar aan Piet)
Ik heb een gerennomeerd paardentandarts die al 22 jaar dit beroep uitoefend en tevens nederlander is uit Australie laten afkomen.
Hij werkt nauw samen met de universiteit van Melbourne.
Eerst heb ik 6 maand een theoretische cursus gestudeerd en daarna is deze paardentandarts 2 maal naar Dubai gekomen om one on one paarden onder zijn toezicht te behandelen.
Ik heb dan ook als stage 46 paarden behandeld en hij keek ze iedere keer na.Keihard werk tussen je tandartspraktijk maar prachtige opleiding.
Het mooie van dit was dat we zelf tot s'nachts over paardentandonderwerpen spraken waar ik hem meer dan eens dingen kon leren die ik uit mijn ervaring als tandarts kon putten.
We zijn dan ook vrij intensief aan het zoeken om extracties te doen bij paarden met minimaal trauma(en er zijn al enkele studies op til)Je moet weten dat in de bovenkaak tanden die geextraheerd worden dit op een erg traumatische manier gebeurd door repulsie dikwijls door de sinus.
Ook hebben we hier materiaal om wortelkanaalvullingen te doen bij erg dure paarden.Vorige week nog heeft mijn echtgenote die endodontiste is nog een kanaalbehandeling gedaan bij een hoektand van een Labrador.
Je ziet we staan hier niet stil.
Ik ben op die website gegaan in het begin vand dit thema en ben teleurgesteld over het feit dat deze
DA en paardentandarts verdoving nodig heeft om de achterste tanden te bereiken(spijtig).Ik kan er zonder ook aan hoor!!
Heb hier trouwens slechte ervaringen gehad met
DA die zogezegd experten zijn op tandheelkundig gebied.
Ik doe dit hier niet voor het geld,daarvoor draait mijn kliniek te goed,maar ik verdraag absoluut geen onproffesionalisme!!
Ik zou je uren over articulatie en occlusie kunnen praten bij paarden en dat kiezen eigenlijk alleen verantwoordelijk zijn voor vertering en niet snijtanden maar dat zal ik later beetje bij beetje uit de doeken doen,vraag maar en ik zal antwoorden.
Ik kan ook niet te lang hier op de computer tikken met 2 vingers want mijn echtgenote vraagt ook wat aandacht.!!!
Ben hier ook de paarden 40 aan het verzorgen van een vna de bekendste polospelers en zowieso hhogst geklasseerde in de UAE.
Hij vindt het zalig hoe de paarden gaan na de behandeling.En volgende week op mijn vrije dag staan er 62 paarden te wachten bij sjeikh Faisal in Ras Al Khaimah...je ziet werk genoeg en ik heb nu ook 8 tevreden klanten voor natuurlijk bekappen ja hier kennen ze dat niet en ze vinden de hoeven van mijn paarden toch zo prachtig.
Genoeg gestoefd ,aan het werk ...!!
Hoop jullie allen te helpen en wederom van jullie allen te leren.!!!
Life is a never ending school of niet soms?
Groet
Cedric