InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10715 berichten
Pagina 247½ van 715
Je leest nu alle berichten van "Spirithorses"
Volg datum > Datum: woensdag 20 juni 2007, 9:0020-6-07 09:00 Nr:88217
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88133
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: adoptie paard Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Malenka schreef op dinsdag 19 juni 2007, 18:06:

> Omdat we het toch over adoptie/herplaats paarden hadden plaats
> ik deze link hier ook maar even. Dit kwam ik tegen op de avro
> website... ik zou naturlijk niet weten waarom dit paard weg
> gedaan wordt. Dus ik kan er niks van zeggen. Maar een beetj
> evreemd vin dik dit wel.
>
> http://www.avro.nl/web/avro_dier_en_natuur/dieren_in_nood/ruin_z
> oekt_adoptieplaats.aspx

Wat ziet dat paard er al oud uit voor zijn 20 jaar....

Degene die bemiddelt, Adri Hauquier, is iemand die al heel veel paarden bemiddeld heeft en weten te redden uit netelige situaties. Zij is ook een centraal punt bij het zoeken naar gestolen paarden.

Adri heeft ook een eigen forum: http://gezocht.napoline.be/index.php

Groet, Pien
Volg datum > Datum: woensdag 20 juni 2007, 9:2020-6-07 09:20 Nr:88218
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88136
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: exceemdeken Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Margot van Lare schreef op dinsdag 19 juni 2007, 18:45:

> De ijslander die net bij mij is heeft nu al haar manen
> afgeschuurd. Ze heeft ook deels haar huid opgengeschuurd. Ik
> heb haar nu bij de stal weggehaald omdat ze echt hele diepe

>
> Is een exceemdeken nu nog zinvol aangezien ze al geschuurd
> heeft en zo ja welke? Zijn er nog andere dingen die haar kunnen
> helpen?

Wat Evy al antwoordde: Exzeemdeken geeft snel verlichting en er komend jaar gelijk zodra het warm wordt mee beginnen voorkomt dat het paard in een vicieuze cirkel van krabben--> Histamine ---> nog meer jeuk komt. Bij Bombita kan die deken er niet af (alleen om te rijden) want dan ontstaat schuurgedrag. Is ook een patroon dat een paard zichzelf aanleert. Dus consequent die deken op, altijd een heel gehannes met al die riempjes en flappen.

Onze Fjord Izzy is nu zover dat ze na 3 jaar wat beperkte weidegang krijgt, hoewel we haar ernstig in de gaten houden. Oaks, een van de andere paarden, zat vól exzeem toen ze hier vorige winter aankwam en die is eroverheen, zij heeft niet één plekje meer, ook geen verdikte manenkam en staat volop op het gras.

Het is een keuze die je maakt. Wij vinden het ook niet fijn om een paard gras te onthouden, ik vind het eigenlijk tegennatuurlijk, maar als het voor het bestwil van het paard is dan moet dat maar. Hier zijn meerdere paarden die om uiteenlopende redenen niet op gras mogen, oa Puck, die chronisch hoefbevangen was (is?) maar nu al maanden prima gaat. Haar durf ik niet op het gras te zetten, volgend jaar mag ze als het dit jaar goed gaat. Ik ben té bang voor weer een terugval.

In onze (nacht) paddocks staat geen spriet gras, 's nachts staan alle paarden daar en overdag gaan ze op de weide. We hebben een systeem aangelegd zodat we alle paddocks met elkaar kunnen verbinden en er één grote doorloop van maken zodat de achterblijvers toch de ruimte hebben. Overal wat hooi en ze hebben wat te doen.
Is eigenlijk niet zo moeilijk om te maken.

Oorzaken voor zomerexzeem kunnen zijn :
Stress, overvoeding (teveel eiwit/brok/müsli), suikerrijk bijvoer (haast overal zit melasse in) overbelasting van het systeem, en dan moet je vooral denken aan lever, nieren, en darmflora. Verder gestressed gras, niet gelijk de eiwitten maar de suikers. Ik ben zo vrij te denken dat er ene ralatie hoefbevangenheid/exzeem is, beiden hebben als oorzaak een slecht werkend of overbelast systeem. Bij het ene paard uit zich dat in de vorm van huidproblemen, bij het andere paard zie je dat als hoefproblemen.
Wat te denken van slechte doorbloeding, insulineresistentie, misschien ook magnesuimtekort (ik ben geen arts, maar kan me de samenhang heel erg goed indenken). Helaas lachen veel DA's je uit als je hiermee komt aanzetten.

Exzeem is slechts een symtoom, een uiting dat er elders in het systeem iets niet goed functioneert, dus het heeft geen enkele zin alleen de plekjes aan te pakken, je moet dieper gaan zoekenl, de oorzaak wegnemen of op zijn minst verlichten. Ik ben er zeker van dat niet elk exzeempaard gezond te krijgen is.
Bij Bombita is het nu weliswaar onder controle, maar de oorzaak hebben ook wij nog niet gevonden. Net als bij Izzy.

Nou, succes!

Pien

Volg datum > Datum: woensdag 20 juni 2007, 9:2320-6-07 09:23 Nr:88219
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88152
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: exceemdeken Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Esther schreef :

> Je kunt die schuurborstels zelf maken, hang bezems op. Zorg dat
> de haren niet al te hard zijn, maar ook niet al te zacht en
> zorg dat ze er goed bij staat.

Eerlijkgezegd wil ik een paard dat jeuk heeft nou net niet de mogelijkheid geven om nóg meer te schuren. Geen borstels dus, houdt het schuurgedrag alleen maar in stand (histamine in de huid).

Pien
Volg datum > Datum: woensdag 20 juni 2007, 11:2620-6-07 11:26 Nr:88244
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Cursus Natuurlijk Bekappen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Er is in mijn cursus Natuurlijk Bekappen in Riemst aanstaande zondag (24-6) een plekje vrijgekomen vanwege een annulering.
Ik weet dat er mensen zijn die graag eerder willen komen dan 27 oktober (was de eerstvolgende mogelijkheid, de rest is vol).
Ik zie net dat er bij Piet aanstaande zaterdag ook nog een plaats vrij is, die zit in Zeeland.

Dus als er mensen zijn die op korte termijn de cursus willen bijwonen dan kun je je nog gauw bij Piet of mij melden.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: woensdag 20 juni 2007, 23:1320-6-07 23:13 Nr:88313
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88281
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cursus Natuurlijk Bekappen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Arabesk schreef op woensdag 20 juni 2007, 19:22:

> Hans Arendse schreef op maandag 11 april 2005, 8:56:
>
>> Hallo,

> voor het laten slagen van NB.
>
> Zelf geef ik de voorkeur aan HN, omdat hier echt ontzettend
> goede boeken bijzitten.

Weet je dat je reageert op een bericht uit 2005 Arabesk?
Groet, Pien
Volg datum > Datum: donderdag 21 juni 2007, 22:1221-6-07 22:12 Nr:88382
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88381
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom een boomloos zadel? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Michiel schreef op donderdag 21 juni 2007, 21:35:

> Malenka schreef op donderdag 21 juni 2007, 19:49:
>
>> kunamosity schreef op donderdag 21 juni 2007, 14:47:

> zonder extra druk bij de schoft. Althans zo zijn de verhalen
> over dit zadel.
>
> Groetjes, Michiel

Behalve de beugelophanging en de drukverdeling is mij iets anders opgevallen aan de Barefoot; namelijk dat je er nogal snel met een holle rug in komt te zitten door de relatief dikke kussens onder je zitvlak en het feit dat je benen voor mijn idee te ver naar achteren geduwd worden.
En net zoals ik lesgeef wil ik liever dat de rijder áchter zijn zitbeenknobbels komt te zitten, bij de Barefoot zit je dus óp je zitbeenknobbels.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: vrijdag 22 juni 2007, 0:3622-6-07 00:36 Nr:88398
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88397
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dr Cook Bitloos Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Es schreef op vrijdag 22 juni 2007, 0:19:

> Ik wil het hoofdstel aanschaffen van Dr. Cook omdat ik er van
> overtuigd ben dat dit het voor mijn Paard helemaal is.
> Maar zijn er mensen die hiermee ervaring hebben dat zou ik

>
> Dus laat me weten hoe dit voor jullie werkt.
>
> Groetjes Esje

Mwah, heb het niet zo op de leren uitvoering van het Dr. Cook hoofdstel omdat het kruislingse systeem zodra je er druk oplegt (teugels aanhaalt) knevelt onder de kin/kaak van je paard. Laat je de druk los dan gaat het knevelsysteem niet mee en dus wordt het paard niet adequaat beloond dmv het laten wegvallen van de druk (het blijft vastgesnoerd zitten onder de kin). Ik heb met een van onze paarden meegelopen terwijl ik mijn hand onder het kruislingse systeem legde en de druk was behóórlijk en liet niet los toen de rijder de teugels losliet.

Een soortgelijk systeem van nylonmateriaal voldoet al beter en wanneer je dit systeem van rond touw maakt werkt het nog adequater.

Ik blijf zweren bij de side-pull. Da's gewoon simpel en kan nergens vast blijven hangen.

Pien
Volg datum > Datum: vrijdag 22 juni 2007, 9:0122-6-07 09:01 Nr:88403
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88402
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom een boomloos zadel? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Huertecilla schreef op vrijdag 22 juni 2007, 8:51:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 21 juni 2007, 14:41:
>
>> kunamosity schreef op donderdag 21 juni 2007, 14:36:

> vragen is een ander punt maar dat heeft niets met het boomloze
> te maken. Dat boomloze heeft dus wel degelijk een voordeel.
>
> HC

Huh? Eerst was de drukverdeling een zwaarwegend argument van jou, nu lees ik daar niks over; ben je daarover van gedachten veranderd inmiddels?
Pien
Volg datum > Datum: vrijdag 22 juni 2007, 9:3122-6-07 09:31 Nr:88406
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88405
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dr Cook Bitloos Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Huertecilla schreef op vrijdag 22 juni 2007, 9:22:

> Spirithorses schreef op vrijdag 22 juni 2007, 0:36:
>
>> Mwah, heb het niet zo op de leren uitvoering van het Dr. Cook

> daardoor érg goed. De crux is wel dat paard en ruiter de
> hierbij behorende communicatieafspraken kennen.
>
> HC

De optoming is allesbehalve helder. De side-pull is veel helderder!
Er zijn nog teveel mensen die denken dat je met een Cook hoofdstel wél met teugelaanleuning 'mag' rijden en met de SP (side-pull) niet.
Ik denk dat dat komt doordat veel dressuurrijders eerder op een Cook uitjkomen, de SP is veel western-iger.

Ik probeer alles hier zelf uit op nu tientallen paarden en ik kom overal hetzelfde verhaaltje tegen. Veel mensen realiseren zich niet met hoeveel druk ze bitloos rijden, vooral dresuurders niet.

Pien
Volg datum > Datum: vrijdag 22 juni 2007, 9:3622-6-07 09:36 Nr:88407
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88406
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dr Cook Bitloos Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Spirithorses schreef:

> De optoming is allesbehalve helder. De side-pull is veel
> helderder!

Ow was te snel bij het verzenden :
Waarom ik de Cook minder helder vind komt door het kruislingse systeem.
Geeft bij toch wel een heel aantal paarden verwarring. Dan gaan mensen harder trekken en snoert het aan.
Kun je er nog over twisten of je de voorkeur geeft aan een systeem met druk alleen onder de kin of verdeeld over het kopstuk, maar in beide gevallen is er behoorlijk wat druk.

Niemand, ook ik niet, is in staat om volledig drukloos te rijden zonder eens de teugels te moeten opnemen.

Ik rijd mijn Arab in stap, draf en (ren)galop zónder hoofdstel buiten, ze is nu 10 en er eindelijk klaar voor, maar dat neemt niet weg dat we toch nog soms momenten hebben dat we wat onenigheid hebben over wat zij wil en wat ik in gedachten had. Ik denk dat je dat altijd wel zult blijven tegenkomen. Het blijft een vluchtdier dat kan schrikken van iets.

Pien
Volg datum > Datum: zaterdag 23 juni 2007, 8:3423-6-07 08:34 Nr:88475
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88474
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cursus Natuurlijk Bekappen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Hans Arendse schreef op zaterdag 23 juni 2007, 8:00:

> Arabesk schreef op woensdag 20 juni 2007, 19:22:
>
>> Hans Arendse schreef op maandag 11 april 2005, 8:56:

> Inmiddels zijn we 2,5 jaar verder en gezien het voortschijdend
> inzicht ook heel wat kennis rijker
>
> gr. Hans

LOL
Volg datum > Datum: zaterdag 23 juni 2007, 12:0623-6-07 12:06 Nr:88481
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88459
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Article - Stallions: Castration is not the solution Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Sky schreef op vrijdag 22 juni 2007, 22:46:

> In these days, as Valentin truly found out his own gender,
> everyone paid close attention to his behavior. Did he get
> rougher? Did he turn aggressive? Did he fixate his thoughts on

> curiosity you would like to have answered, you are more than
> welcome to send me an email - they will be answered in the next
> article.
> _________________

Wel een leuk verhaal.
Valentin lijkt me zo'n beetje even oud als Spirit, die bij een ruin en een drachtige merrie staat. Komende winter krijgt hij er wat meer merries bij. Het leuke is dat Spirit nu al zijn voorkeuren heeft: Hij wordt niet opgewonden van zijn eigen hengstige moeder en ook Peyo die nu net 1 is, kan geen gevoelens bij hem losmaken. Al zal ik de kat niet op het spek binden ;-)

Gisteren zijn verhaal weer ge-updated met het apekooiverhaal:
http://www.spirithorses.be/spirit.html
Ik zal straks wat foto's maken van hoe hij reageert op zijn hengstige moeder (als ze nog hengstig is).

Groet, Pien
Volg datum > Datum: zaterdag 23 juni 2007, 18:3123-6-07 18:31 Nr:88493
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88486
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Article - Stallions: Castration is not the solution Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
e m kraak schreef :-S

> Los daarvan, bij mij thuis altijd al hengsten en merries. Tezamen.

Ik zou mijn hengst niet kunnen samenzetten met een merrie waarvan ik weet dat ik haar niet drachtig wil. Spirit vult zijn tijd met een ruin en een drachtige merrie en de merries die hij erbij 'krijgt' zullen dus ook drachtig mogen worden. Zover zijn we nog niet hoor, hij moet eerst nog wat opgevoed worden voor hij zijn eigen harem krijgt, anders krijgt ie veel teveel praatjes. Overigens gaat hij goed met alle ruinen. Ruin Cas en Spirit zijn ook (nog) dikke vrienden. Jammer alleen dat Cas en Winner niet met mekaar kunnen opschieten dus ik kan daar geen groep van maken.

Hoe regel jij dat Egon. Gaan jouw hengsten niet lopen vechten voor de dames of heb je 'harems' in gescheiden groepen?
Hoe voorkom jij drachtigheid? Je kunt ze niet 24/7 in de gaten houden, of durf jij het wel aan om een merrie samen met de hengst te laten en haar er alleen uit te halen als ze hengstig is? Want voor zover ik weet PZP jij niet he.

Pien
Volg datum > Datum: zaterdag 23 juni 2007, 22:4623-6-07 22:46 Nr:88512
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:88494
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Article - Stallions: Castration is not the solution Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Danielle Schuwer schreef :
> Ik scheid ze liever ook niet nu gaan de twee hengstjes nog goed
> met elkaar om en hoop dat dit zo blijft er staat nu dus een
> merrietje bij die zelf ook nog maar een jaar is. Maar waar ik
> zo bang voor ben is dat ik straks Sara er toch niet meer bij
> kan zetten want die is maar 1m27 en de kleintste hengst word
> toch 1m50 a 1m55 en de grootste ongeveer 1m60. Maar ja zolang
> ze niet om die merrie vechten laat ik het maar zo.

En zodra de eenjarige merrie hengstig wordt? Kan elk moment gebeuren nu.
Je leest nu alle berichten van "Spirithorses"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10715 berichten
Pagina 247½ van 715
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact