> Ja ik had inderdaad vaker geschreven en foto's gestuurd. Ook van
> die rand op haar zool laatst weer.

waar staan die?
> de boel en soms geef ik het echt op. Dan is ze onmogelijk.
nou ja als ze soms echt een veel ergere bui heeft dan anders dan zou ik op die slechte dag er voor zorgen dat ze dr hoefje EVEN netjes optilt en dan stoppen en op een beter dag verder gaan.
> Maar
> ze heeft hele nare ervaringen opgelopen tijdens het beslaan van
> onze oude hoefsmid. Die heeft haar heel wat fikse klappen
> verkocht, dus beslaan was sowieso een regelrechte ramp geworden.
eikels zijn het die lui die slaan. Ik heb zo ook eens een meisje geholpen met haar paard. Dat paard was doodsbang voor de hoefsmid, die kon er echt niks meer mee doen. Ook iemand anders niet, die sloeg haar dan wel niet maar toch vertrouwde ze hem niet. Ik heb dat paard bekapt en daar heb ik gewoon een paar uur voor uit getrokken, steeds rust geven en krabbelen enzo. Dat ging echt geweldig, paard werd erg meewerkend terwijl ze eerst dus echt ging steigeren ook al deed de smid niet zo erg raar (heel sensitief paardje)
> maar ze vertikt het om daar haar hoef op te leggen en te laten
> liggen.
oefenen oefenen en nog eens oefenen.. Moet je echt veel geduld mee hebben.. Nikita was er eerst ook erg vervelend mee en met zo'n kleine shet is dat idd niet echt handig! Maar na veel oefenen gaat het nu echt goed (gister weer bekapt). Stel dat ze haar beentje eventjes op de goede positie heeft: laat dan direct los. Ze komt er dan wel achter dat het helemaal niet erg is om dat voetje te geven. kan wel even duren maar het lukt zeker weten..
> Vandaar dus ook eigenlijk in eerste instantie mijn vraag
> of ik ze niet op de een of andere manier natuurlijk kon laten
> afslijten. Maar bij lopen op het harde gaan ze dus harder
> groeien. Dat moet ik niet hebben (haha).
harder groeien wel ja maar het slijt ook heus wel! als je echt veel op het harde rijdt slijt het meer dan het groeit. Hangt van de hoef af hoe snel dat gaat (groei en hardheid van de hoef dus slijtage)
> Nog 1 vraagje. Mrie schreef dat haar paard lage verzenen had. De
> mijne heeft (zegt men) te hoge verzenen. Hoe komt dat? Is dat
> toch de stand van de hoef? Ik kan die van Isabella niet echt
> veel korter maken, want dan zou ik de zool voorbij gaan, dus
> kennelijk heeft ze gewoonweg hoge verzenen. Hoe zit dit?
Dat wordt geleidelijk lager als je goed bekapt. Ik kan je een heel verhaal gaan uitleggen maar via mail is dat wat lastig, ik denk dat Fernand je dit wel heel goed kan uitleggen (kun je het direct zien).
> Sorry, ik zal proberen niet zoveel te vragen.
Daar is de lijst voor toch

Groetjes Ilona