InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2998 berichten
Pagina 181 van 200
Je leest nu alle berichten van "Huertecilla"
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 10:086-9-07 10:08 Nr:95212
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95187
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ned.Ver.v.Nat.Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Piet schreef op donderdag 6 september 2007, 8:22:

> Kortom heeft het zin?

1. natuurlijk paardhouden = onzin
2. vanuit dezelfde kliek? Nee.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 10:176-9-07 10:17 Nr:95214
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95210
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Kijk op Bokt op het subforum Naturals en je ziet waarom dit zinloos is.

Het maakt alleen maar een fárce van paardgerichter paardhouden.

Je krijgt een feelgood-club waarbij paardgericht en natural losgekoppeld zijn.

Verder roept het een controverse op met ´normals´ waarbij veel ´naturals´ minder paardgericht bezig zijn dan menig ´normal´.

Het is wel een gat in de markt en daar gáát iemand inspringen met Bokt als voorbeeld van waar dat toe gaat leiden. Feel-good voor ruiters met hun sticker ´natural´op, een karikatuur.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 10:316-9-07 10:31 Nr:95215
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95144
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weer 1 beun erbij - en wáár zijn de echte deskundigen verstopt? Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Nick Altena schreef op woensdag 5 september 2007, 20:48:

>waar jij bijv. mensen die anti ijzer zijn
> hersenloos noemt krijg ik mijn grote twijfels

Begrip is een groot goed Nick.
Ik ga ervan uit dat gebrek daarn jou in het openbaar doet twijfelen aan mijn integriteit.

Ik denk dat ik een vereniging ga opstarten met de welzijnscriteria voor het paard als hárde toelatingseisen.
Waar ik alleen een beete mee zit dat de statuten óf op een hellend vlak staan óf rijpaardhouderij op zich er niet aan kan voldoen.
Moeten de statuten zich dan alleen tot het hoúden beperken?
Laat maar eigenlijk...

Maarrreh, wie van de fanatici hier voldoet eigenlijk aan de criteria? Als afwijken dus kennelijk geaccepteerd wordt waarom dan alleen hún afwijkingen?

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 10:466-9-07 10:46 Nr:95217
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95206
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Overname TweedeKans Paarden project. Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Spirithorses schreef op donderdag 6 september 2007, 9:42:

> Veel 'verpeste' paarden die het veld moeten ruimen zodat er een
> nieuwe kan worden aangeschaft. Of paarden met
> gezondheidsproblemen die ze er zelf in gereden hebben en het
> zijn nou net die zaken waarin we mensen proberen op te voeden,
> dat is nog meer werk dan dat paard te bemiddelen.

en zoals jij dit nu schrijft kunnen door die paarden op te vangen die mensen weer een nieuw paard verpesten....

Verder zie je aan ´geen grond, geen grond, geen tijd´ waar nog 300.000 (of meer) andere paarden mee kampen.

Het is al heel wat om je eígen paard(en) paardgericht te houden en als iedereen dat zou doen is het probleem opgelost. Alleen dat ´geen grond, geen tijd, geen geld (en geen zin)´....

Jij overigens veel waardering van mijn kant.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 11:276-9-07 11:27 Nr:95226
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95216
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Frans Veldman schreef op donderdag 6 september 2007, 10:34:

> Huertecilla schreef op donderdag 6 september 2007, 10:17:
>
>> Het is wel een gat in de markt en daar gáát iemand inspringen

> altijd realiseerbaar is.
>
> Hmm, zo'n blad is er al, eigenlijk hoeven ze alleen de naam nog
> maar iets te veranderen.

Haha.
Ik maak me beter druk over het gewicht van mijn laarzen en schoenen. Ik ontlast mijn`paarden graag bij of na extreme prestaties. Om ze simpelweg te ontlasten, ze partieel te laten herstellen en gebruik dat ook als beloning. Moet ik echter wel schoeisel aan waarmee je in ruig terrein uit de voeten kan, dus met stévige en harde (zie zacht verdeelt geen gewicht) zolen. Die zijn echter zwaar. Veel gewicht aan je voeten is een drama met rennen en ook moet mjn paard dat dan weer meeslepen. Zucht, dat bewuste gedoe altijd, maar ja, ik kan mijn denkraam en verantwoordelijkheidsgevoel nu eenmaal niet uitzetten.
Heb met laarzen het compromis gevonden, nu schoenen nog.
Ok, ik ga nu op pad voor ´Het Spel met de Haas´.
Richelle gaat (vandaag met Bor achterop, want deze rit vooral asfalt) op de motorfiets als ´haas´ en ik met Capricho erachteraan. Dikke pret voor vier.
Uiteindelijk is dát, de pret, namelijk de enige verantwoording die ik heb om op een paard te gaan zitten.....

Een ´tip´ aan jou persoonlijk Frans. ´The AthleticDevelopment of the Dressage Horse´ van Charles de Kunffy, 1992.
Laat je niet door de titel afschrikken noch op het verkeerde ben zetten.
Het is een verbázend paardgericht boek, nog veel actueler nu dan in ´92 en toepasselijker voor de ´natural´ ruiterij dan voor enig andere vorm van paardensport.
Ook zo´n zeldzame uitzondering in de paardenliteratuur waarmee ik nog steeds geen top-10 kan vullen. Aanrader dus.

Veel (paad)plezier vandaag.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 13:046-9-07 13:04 Nr:95251
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95231
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
clarissa ruijgrok schreef op donderdag 6 september 2007, 12:03:

> Ook verzamel ik nog steeds ervaringsverhalen van mensen die hun
> paard zagen veranderen toen het niet langer in de stal stond.
> Wat heb je gezien bij je paard? Gezonder? Makkerlijker in de
> omgang? Een soort voor/na verhaal, het mooist is met foto's.

Ik stuur je graag ´het verhaal´ van Sancha. Stond voor we haar kochten minimaal 10 jaar alleen en rondom beslagen op stal. Bij ons met hengst in een familie 24/7 blootsvoets buiten.
Het is een héél gelukkig en lief paard doch de overgang was geen moeiteloos succesproces, duurt nog steeds en het blijft een paard met voor weerstandloos rijden ongewenste succeservaringen.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 13:376-9-07 13:37 Nr:95266
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95250
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
e m kraak schreef op donderdag 6 september 2007, 13:04:

> Wat voor laarzen dan?

Waterdichtheid en zweten is als je dat wil met GoreTex en equivalenten heel aardig, voor paardrijden in ieder geval ruimschoots voldoende, opgelost.

Ik heb een setje leren laarzen met linnen schacht, 810 gram per stuk. Niet waterdicht. Rij er zomer en winter mee, lopen uitstekend, doch voor de smalste stijgbeugels heb ik de zool op het breedste stuk smaller gemaakt
Ander setje leren laarzen met ´membraan´ weegt 830 p.s. Loopt ook uitstekend.
Beiden via Loesdau uit het segment ´freizeitereiten/wanderreiten´ zomerlaarzen.
Wil je stevige winterlaarzen met teenbescherming kom je vét boven de kilo. Zit je zo een pond zwaarder per paar.

Lage loopschoenen met niet al té lichte zolen komen op slechts 300 gram p.s. maar zijn voor míj een drama met rijden én zijn toch knap pijnlijk als je over steenslag of rolkeien klimt.
Model werkschoen met bescherming komt op 850 gram en is simpelweg te lomp.
Redbacks model Jodhpur met membraan komen op 520 gram. De zool is niet zo breed als van werkschoenen maar wel te breed voor mijn smalste stijgbeugels.

E.e.a. lijkt geneuzel in de marge doch de verschillen zijn aan elke voet én hier in zwaar bergterrein.
Reken maar dat je 400, 600, 800, 1300 gram verschil aan je voeten merkt als je 30 kilometer door de bergen rijdt of rent.
Ook is het weer een element(je) dat meer of minder aantikt in de totale last die het paard mee moet zeulen.

hc

*ik heb maat 41
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 13:536-9-07 13:53 Nr:95274
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95255
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Frans Veldman schreef op donderdag 6 september 2007, 13:23:

> Bedankt voor de tip,

Ga je echt met verbazing en instemming lezen.

> en veel plezier vandaag!

Dank je. Ben al terug van de haasrit. Ben helemaal ´hyper´ zo fijn ging het. Slechts 10 km., wel >1000 meter hoogteverschil, ruim 16 km/uur gemiddeld en werkelijk ÉÉN groot genot.
In galop van Cortijuelo op de provinciale weg natuurlijk (Murphy) op het stuk(je) tussen vangrails mega vrachtwagens van twee kanten en als een DROOM aan de cues. Dan ben ik zó trots op hem dat ik daar bijna emotio van word...
Hartslag tijdens opstijgen 39-43, binnen 5 minuten na aankomst in galop afzadelen al onder de 50.
Heb smalle camargue-beugels aan zijn zadel dus laarzen. Aangezien hij een droom op de beencues is, ook het prettigste rijden.

Nu eerst lunchen en dan met Arabella-racemiep een lánge rit met de Redbacks.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 14:116-9-07 14:11 Nr:95277
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95271
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weer 1 beun erbij - en wáár zijn de echte deskundigen verstopt? Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Nick Altena schreef op donderdag 6 september 2007, 13:45:


> Je maakt je druk over je schoenen die hooguit een kilo het stuk
> wegen,

......oefff, Nick en je geeft hier dus blijk van... euh, ánders´ denken. Heb je nu al een vergeleken met wat de hoef zelf weegt? Of zelf al eens 20 kilometer gerend met 1 kilo zwaardere schoenen. Van mijn part de helft.
Je hebt echt geen idéé Nick wat je schrijft.
Je kan het verschil ook uitrekenen als je niet in conditie bent, ook met de hsm meten. Het equivalent van bv. Easyboot-Bare hoefschoenen uitgedrukt in arbeid is zomaar 10-15 kilo (of meer, afhankelijk van de gereden snelheid) aan ruitergewicht. Noem het maar niets.

Mbt paardhouden. Ik denk alleen F&I met hun ene groep. Mogelijk Pien met de groep met hengst. Zullen er ongetwijfeld meer zijn.
Daarbij ben ík echter niet degene met oogkleppen op en begrijp heel best allerhanden motivaties voor subopitimale condities.

Ik kan het alleen maar 2A vinden hoe door jou en andere nep-fanatici op mij gereageerd wordt.
Ronduit grappig gewoon dat mij als het ware verweten wordt wat ik doe en dat ik onder ´jullie´ omstandigheden bewust koos geen paarden te houden.

Hilarisch wordt het als over ´de oude man van de berg´geschreven wordt.
Ik ga nu lunchen, nagenieten van de haasrit met voorpret over straks maar zal vanavond eens een citaat daarover opzoeken.

Vergeet in alle naijver niet te genieten. Dat is, nogmaals, het enige excuus wat we hebben om er op te gaan zitten, op die veel te brave paarden.

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 14:376-9-07 14:37 Nr:95286
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95276
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
clarissa ruijgrok schreef op donderdag 6 september 2007, 14:00:

> Heel graag! Mooi verhaal met foto's? Van voor en na? Om het
> verschil aan te tonen, mensen moeten het echt zíen om het te
> geloven...

Uiteraard met fotos, ook tijdens het proces data gedocumenteerd en met hartslagmeter bijgehouden bijvoorbeeld. Het is echter géén ´mooi´ verhaal. Hoewel het eind goed is, is het verre van al-goed.
Verder is ´het verschil´ niet helemaal representatief omdat het met hengst en veulens écht en fundamenteel anders is. Alleen al het herstel van de hoeven zou niet hetzelfde verlopen zijn zonder die twee bewegingsstimulansen.

Vind het niet nodig een financiële vergoeding te ontvangen. Ik deel het verhaal graag belangenloos dus wil het dus alleen via een belangenloze bron delen.
Op PN/HN lijkt me prima. Op mijn eigen website wil ik het niet omdat die daarmee met de ´natural´hoek geas(s)ocieerd wordt, wat ik graag wil vermijden.

hc

p.s. ik heb ´Het Verhaal van Sancha´ niet klaar liggen. Moet ook héél goed nadenken over de formulering en mogelijk verkeerd opvatbare aspecten. Dat is de Wet van PN/NH namelijk: ook wat corrrect geschreven is zal verkeerd uitgelegd worden. Daar heb ik geen behoefte aan.
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 14:406-9-07 14:40 Nr:95288
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95275
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vereniging Natuurlijk Paardenhouden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Christel Provaas schreef op donderdag 6 september 2007, 13:56:

> Misschien een nieuw onderwerp starten over de eigen
> paardrij-ervaringen?
> Zo raakt het topic 'Vereniging Natuurlijk Paardenhouden'
> ondergesneeuwd.

Erg grappig weer. Schrijf je dat ook in andere topics als er weer rijmpjes en zweepslagen komen?

I will sjutuppamaifees. Ben paardrijden....

hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 14:586-9-07 14:58 Nr:95292
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Fotootje van dame in de overgang Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Fragment uit ´Het Verhaal van Sancha´- een dame in de overgang -, door HC.

Opgeleid en 10 jaar gereden met de serreta en spaans bit is Sancha geleidelijk naar een andere manier van rijden geholpen.

Frans heeft haar hier, terwijl haar voeten nog gevoel terug moesten krijgen, in een overgangsfase gereden.
Met een wat dikker bit van haar gewende uitvoering, doch loshangende teugels, niet in de hand. Niet als noodcontrole-middel maar om haar tussen de oren met het bit bezigheidstherapie te geven én conform het principe van ´één nieuw ding tegelijk´.
Frans rijdt haar heel gevoelvol op één touw aan een touwhalster achter mij op Arabella aan.





hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 18:466-9-07 18:46 Nr:95323
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95297
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Fotootje van dame in de overgang Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
charlot van r schreef op donderdag 6 september 2007, 15:06:

> wat is het daar mooi!!!

Bedankt.

..en de berg van de oude man.

Voorjaar



Zomer (>40 graden)



Herfst



Winter (-10)



...en dan terug naar het onderwerp de Dame nu



hc
Volg datum > Datum: donderdag 6 september 2007, 19:006-9-07 19:00 Nr:95324
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95307
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gebruik van stem Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Feyona schreef op donderdag 6 september 2007, 16:54:

>Consequent zijn is natuurlijk belangrijk bij stemgebruik.

Net zo belangrijk als met alle andere middelen via welke we communiceren.

hc
Volg datum > Datum: vrijdag 7 september 2007, 0:187-9-07 00:18 Nr:95371
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:95346
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weer 1 beun erbij - en wáár zijn de echte deskundigen verstopt? Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Fred schreef op donderdag 6 september 2007, 21:31:

> Nick Altena schreef op donderdag 6 september 2007, 15:31:
>> Wat betekend nu 60 gram voor een paard om te dragen.... als je
>> je paard niet overbelast !!!

> nadien ook op onze website.
>
> Ga dus niet te licht over "slechts 60 gram" ;-)
>

Waarbij het gewichtsverschil tussen wel/geen hoefschoen meer dan 60 gram is en het equivalent van .....?!
Het is voor míj onbegrijpelijk waarom zo agressief gereageert moet worden naar iemand die dit uitrekent en met de hartslagmeter verifieert.
Is uitzoeken waaróm, méten, zijn kennis en begrip hier ineens vieze woorden geworden? Omdat het niet in het eigen straatje pas?
Ík heb geen ´straatje´ en probeer zo integer mogelijk te handelen naar de beschikbare kennis en streef naar vergroting van mijn eigen kennis. opdat ik mijn paarden zo goed mogelijk kan verzorgen, houden en rijden. Ik ´vind´wat ik vind.
Het is voor mij nu echt duidelijk dat dit laatste hier bij de meesteneen onder rol speelt.

Ik deel al een tijd steeds minder van mijn leerervaringen..
Ík mis daar niets aan.
Tot nu toe ben ik dat blijven doen in de hoop dat anderen er wat van zouden oppikken. Tot nu toe heb ik ook inderdaad na verloop van tijd via anderen mijn hier veel eerder met volhoudendheid herhaalde kennis terug zie komen. Zo is Egon het NietBekappen gaan overnemen na mijn suggestie bij de Koniks te gaan kijken. Hij is echter een grote uitzondering in dat hij geen oogkleppen op heeft en ook ´vindt´ wat hij vindt.
Het is niet meer genoeg. Jammer voor een enkeling wellicht
Ik vermaak me liever met mijn eigen leertraject dan tegen de borden voor de koppen hier aan te blijven lopen. Er is namelijk meer, altijd meer en ík ben ook gewoon nieuwsgierig.

Het Verhaal van Sancha komt er misschien wel, maar daar moet iemand me dan maar privé een voorstel over doen.

@Frans
Kun jij me SVP van de ledenlijst wissen?!!!
Ik heb onwijs veel respect voor jou en Ilona. Ik wil echter niet meer met jullie fora en de huidige ´natural´-ontwikkeling geas(s)cieerd kunnen worden. Bedankt.

Citaat
´He had only left the mountain two times in the sixty years since he occupied the Alamout, yet when Hassan died he left an empire the like of which mankind had not seen before, nor has seen since.´

hc
Je leest nu alle berichten van "Huertecilla"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2998 berichten
Pagina 181 van 200
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact